گزارش تصویری: جلسه هیات جانبازان حضرت ابوالفضل العباس(ع) بهشهر با حضورجمعی از آزادگان(۲۱ دیماه ۹۵)+شرح

گزارش تصویری: جلسه هیات جانبازان حضرت ابوالفضل العباس (ع) شهرستان بهشهر با حضور جمعی از آزادگان  به میزبانی برادر جانباز شعبانعلی اسدپور و دیدار با پدر شهیدان رضیعی(۲۱ دیماه ۹۵)

جلسه دیماه ۹۵ هیات حضرت ابوالفضل العباس (ع)  شهرستان بهشهر با حضور چند تن از آزادگان این شهرستان به  میزبانی برادر جانباز شعبانعلی اسدپور برگزار گردید.
جانباز اسدپور در سال ۶۱ در کردستان درحال نبرد، توسط گروهکها به اسارت گرفته می شود. گروهک ها بعد ازانتقال این جانباز به مقر خود، وی را در یک غار زندانی می کنند. جانباز اسدپور که شاهد شکنجه یکی از بسیجیان و شهادت وی توسط گروهک ها بود، نیمه شب  با طرح رفاقت با نگهبان زندان  و با نزدیک شدن وی به درب زندان، از پشت درب با گرفتن گردن نگهبان ، با سرنیزه وی را به قتل می رساند و با باز کردن درب زندان، بعد از ۴۸ ساعت خود را به نیروهای خودی می رساند.
برنامه جلسه هیات جانبازان شهرستان بهشهر که به میزبانی جانباز اسدپور برگزار شد، شامل قرائت قرآن، جمع آوری  حق عضویت و اقساط ماهانه ، خواندن وصیت نامه شهید مدافع حرم سردار شهید رحیم کابلی، مداحی،  سخنرانی و قرائت پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی فوت یار دیرین انفلاب حضرت آیت ا... هاشمی رفسجانی بود.
دیدار با پدر شهیدان ابوالفضل و حجت اله رضیعی از دیگر برنامه های این هیات بود. 
در اين ديدار پدر شهيدان رضيعی كه خود از سبز پوشان سپاه اسلام و جانبازان دفاع مقدس است، ازحضور هم زمان خود و فرزندان شهيدش در مناطق عملياتي و شهادت فرزندانش یاد کرد و گفت: "من بهمراه ابوالفضل و حجت الله هر سه از سوي سپاه  و در یک زمان جبهه بوديم. من در واحد مهندسي، ابوالفضل در اطلاعات عمليات و حجت الله درگردان ويژه شهدا لشگر۲۵ كربلا خدمت می کرديم.
من در كربلاي ۵۵ مجروح و براي درمان به بيمارستان بندر انزلي و از آنجا نيز به بيمارستان بهشهر منتقل شدم. حجت که با كاروان والفجر ۶ حركت كرد، در گردان امام محمد باقر(ع) لشگر ۲۵ كربلاي مازندران در۱۸سالگي در ۱۳ اسفند ۶۵ در شلمچه شهید شد و ابوالفضل نیز در ۲۲ سالگي در ۹ تیر ۶۶ در منطقه ماووت عراق به شهادت رسيد."

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان

 

 

نمایش در اسلایدر: 

اضافه کردن دیدگاه جدید