۱۶۰۰‌مین عنوان کتاب انتشارات سروش به زودی منتشر می‌شود.

۱۳۹۲/۰۹/۰۲

مدیرعامل انتشارات سروش گفت: انتشارات سروش طی سال‌های متمادی فعالیت خود در حوزه نشر موفق به انتشار ۱۵۹۹کتاب شده است و هزار و ششصدمین عنوان این انتشارات به زودی منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: «اجتهاد و نوآوری فکری از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای» هزار و ششصدمین کتاب سروش

مهدی فضائلی مدیر انتشارات سروش گفت: ۱۶۰۰‌مین عنوان کتاب انتشارات سروش به کتاب «اجتهاد و نوآوری فکری از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی)» اختصاص یافته که به زودی منتشر می‌شود.

وی ادامه داد:  این کتاب ترجمه مجموع مقالاتی است که در همایش «التجدید و الاجتهاد الفکری عند الامام الخامنه ئی» در سال ۱۳۹۰ با حضور تعدادی از شخصیت های برجسته از جهان اسلام در بیروت برگزار و مقالات ارزشمندی درباره دیدگاه ها، افکار و اندیشه های مقام معظم رهبری در آن ارائه شد که توسط یک ناشر لبنانی به زبان عربی منتشر شده است.

فضائلی تاکید کرد: انتشارات سروش طی سالیان طولانی از عمر حرفه ای خود، صدها عنوان کتاب فاخر و ارزشمند در حوزه های مختلف دین و فلسفه، عرفان اسلامی، ادبیات، علوم اجتماعی و رسانه، هنر، کودک و نوجوان منتشر کرده و از معدود موسسات انتشاراتی کشور است که بیش از ۱۵۰۰عنوان کتاب منتشر کرده است.

مدیرعامل انتشارات سروش با ابراز تأسف از اینکه اطلاعات متمرکز و قابل استنادی برای میزان تولیدات ناشران طی فعالیتشان وجود ندارد، افزود:  خلاء آمارهای دقیق، مستند و مقایسه ای در حوزه نشر کتاب کشور مشهود است اما قطعاً تعداد ناشرانی که چنین توان و سابقه پرکاری داشته باشند در کشور محدودند و انتشارات سروش مفتخر است که یکی از این ناشران فعال، پویا و شناخته شده است که منشورات آن علاوه بر مورد توجه بودن توسط فرهیختگان و نخبگان، مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار دارد.

وی تاکید کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری با وجود مشکلات حوزه نشر و هزینه های بالای انتشار کتاب از جمله تامین کاغذ، انتشارات سروش در ۶ ماهه اول سال ۹۲ افزون بر ۱۰۰عنوان کتاب چاپ اول و تجدید چاپ را منتشر کرده و پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری این تعداد به ۲۰۰ عنوان کتاب چاپ اول و تجدید چاپ برسد.

مدیرعامل انتشارات سروش، برخی کتاب های شاخص منتشر شده انتشارات سروش در سال جاری را مجموعه ۹ جلدی شاهنامه فردوسی براساس آخرین نسخه دانشگاه خاور شناسی مسکو، مجموعه کتاب های غرب شناسی شامل ۶ عنوان کتاب درباره غرب از زبان غربی ها، دیوان نفیس حافظ به خط استاد گرجستانی و تجدید چاپ مجموعه ۸ جلدی قانون بوعلی سینا عنوان کرد.

وی تاکید کرد: تعدادی از کتاب های منتشر شده انتشارات سروش سال گذشته در کتاب سال و جشنواره های مختلف کشوری حائز عناوین و رتبه های برتر شدند که امیدواریم امسال این روند که با تولید آثار فاخر در حوزه های مختلف در پیش گرفته شده، تداوم یابد.

مدیرعامل انتشارات سروش در بخش دیگری از سخنانش، گفت: امسال علاوه بر افزایش تولید آثار، در بخش نمایشگاهی نیز علاوه بر نمایشگاه بین المللی تهران، در نمایشگاه های مختلف کشوری و استانی حضوری پررنگ داریم و در حوزه پخش آثار نیز به صورت متمرکز و هماهنگ، آثار سروش توسط پخش پکتا در حدود ۸۰۰ فروشگاه در سراسر کشور توزیع می شود.

وی همچنین از آغاز عرضه و فروش الکترونیکی کتاب های انتشارات سروش همزمان با هفته کتاب از طریق سایت این شرکت با نشانی: http://soroushpublishingco.ir  خبرداد و گفت: به زودی بخش های برگزیده و کلیدی از کتاب های انتشارات سروش به صورت پیامک در اختیار علاقمندان و دوستداران مطالعه و کتابخوانی قرار خواهد گرفت.

خبرآزادپور

خبرآزادپور