۷ کلینیک مددکاری ویژه جامعه ایثارگری در کشور ایجاد می‌شود

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

معاون مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید کشور گفت: وجود یک نظام هدفمند مددکاری در کشور، می‌تواند نقش موثری در شرایط مددکاری داشته باشد، در همین راستا ۷ کلینیک مددکاری ویژه جامعه ایثارگری در سراسر کشور ایجاد می‌شود.

 

 

مجتبی روحانی در همایش تجلیلی- آموزشی مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن هنرمند مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید کشور، نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران و سایر مسئولان در محل این اداره کل برگزار شد اظهار داشت: نقش مهم مددکاران در پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی جامعه هدف بی بدیل است.

وی ضمن برشمردن ویژگی های یک مددکار موفق حوزه مددکاری را به عنوان پل ارتباطی بین خانواده ایثارگران دانست و افزود: حوزه مددکاری از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار است، اشرافیت مددکاران بر قوانین، دستورالعمل‌ها و مهارت‌های ارتباطی ضروری است.

معاون مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید کشور تصریح کرد: در سال ۱۳۸۵ مصادف با اجرای طرح تکریم، برنامه‌های مددکاری تحت‌الشعاع طرح سپاس قرار گرفت، این در حالی است که مددکاری فردی باید رأس برنامه‌های مددکاری بنیاد باشد.

روحانی با اشاره به مددکاری فردی گفت: در طرح مددکاری فردی، افراد مسائل و مشکلاتشان را با مددکاران در میان می‌گذارند و پس از شناسایی ریشه مشکلات، با همکاری فرد و مددکار مربوطه، برنامه‌ای برای برطرف کردن مشکلات فرد اجرا شده و در واقع برنامه درمانی با کمک فرد به مددکار شروع می‌شود.

وی در مورد مددکاری گروهی نیز بیان کرد: در این طرح یک گروه از افراد که دارای مشکل مشترکی هستند، آن مشکل را با مددکار در میان گذاشته و با همکاری گروه و مددکار مرتبط، برای رفع مشکل مطرح شده چاره‌اندیشی شده و در این زمینه گروه از مددکار مشاوره دریافت می‌کند.

معاون مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید کشور اظهار داشت: متأسفانه مددکاری در کشور نتوانسته است به جایگاه واقعی خود دست یابد و امیدواریم بتوانیم راهکارهای مناسبی برای ارتقای کمی و کیفی این رشته به ویژه در بنیاد فراهم کنیم.

روحانی با بیان اینکه وجود یک نظام هدفمند مددکاری در کشور، می‌تواند در بهبود شرایط مددکاری و حمایت از مددکاران اجتماعی نقش بسزایی داشته باشد تأکید کرد: ۷ کلینیک مددکاری ویژه جامعه ایثارگری در سراسر کشور ایجاد می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه مددکاران شهرستان‌های تهران بهترین نیروهای سراسر کشور هستند خاطرنشان کرد: باید فعالیت تخصصی مددکاری در بنیاد شهید جدا از فعالیت اداری باشد و تناسب با نیازهای جامعه ایثارگری پیش رود.

 

*ج/ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید