۱۰۰ هزار تومان جریمه گردش به راست، از فردا

۱۳۹۳/۰۸/۰۴

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از تابناک ،رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: از فردا گردش به راست هنگام چراغ قرمز ممنوع است و متخلفان یکصد هزار تومان جریمه می شوند و ۵ نمره منفی خواهند گرفت.

سرهنگ حسینی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: در تقاطع هایی که می توان با رعایت حق تقدم عابران و با احتیاط در هنگام چراغ قرمز عبور کرد با یک تابلو مشخص کرده ایم.

وی گفت: این تابلوها با عنوان «گردش به راست با احتیاط آزاد» در سر تقاطع ها نصب است و خودروها می توانند گردش به راست کنند اما در صورت نبودن تابلو، خودروها مجاز به این گردش در هنگام چراغ قرمز نیستند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص معاینه  فنی خودروها نیز گفت: نظارت بر معاینه فنی خودروها جزء وظیفه ذاتی پلیس است و باید رانندگان خودروهایی که معاینه فنی ندارند،  معاینه فنی خودروی خود را اخذ کنند.

سرهنگ حسینی افزود: مراکز معاینه فنی نیز متولی ندارند و باید این مراکز ساماندهی و مدیریت یکپارچه داشته باشند.

وی درباره طرح ایست به احترام زندگی نیز گفت: ایستادن خودروها پشت خط ایست  هنگام چراغ قرمز  یکی از مسائل انضباط اجتماعی و ترافیکی در تهران است که در آبان اجرا خواهد شد؛ امیدواریم این بخش از قانون به مانند طرح کمربند ایمنی نهادینه شود.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید