گفتگو با آقای فراهانی مسئول برگزاری همایش آزادگان کمپ ۹ رمادی

۱۳۹۲/۰۲/۱۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان همایش آزادگان کمپ ۹ رمادی در تاریخ ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت در شهر مشهد مقدس برگزار می گردد. بهمین مناسبت با مسئول برگزاری این همایش مصاحبه ای انجام داده ایم که تقدیم حضورتان می شود

س:  لطفا خودتان را معرفی کنید

ج:  علی رضا فراهانی هستم در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۶۵ در منطقه  مهران مجروح  وبه اسارت دشمن در آمدم .

مدت بیش از ۵۲ ماه در کمپ ۹ رمادی  با سایر همرزمان، دوران اسارت را، سپری نمودیم  از سال ۱۳۸۷ با ملاقات  هایی که با برخی از دوستان آزاده داشتیم ، برنامه ریزی برای دیدار دوستان آزاده کمپ ۹  زده شد که تا کنون ۸ گردهمایی برگزار شده است . البته با توجه به محدودیت های که وجود داشت  به صورت موردی و گرد همایی  ۱۵ نفره برگزار می گردید. آخرین گردهمایی  مربوط می شود به همایشی که در مهر ماه سال۹۱  با حضور ۲۰۰ نفر از برادران آزاده در تهران برگزار شید .

س:چگونه تصمیم گرفتید این همایش را برگزار کنید؟

ج: با توجه به برکات و آثار مثبتی که همایش قبلی در پی داشت وبه دنبال استقبال برادران آزاده، حاضر در همایش هیئت امنا به این نتیجه و جمع بندی رسید که با فراخوان عمومی، برای اولین بار، برای همایش بزرگ آزادگان کمپ ۹ رمادی را در جواربارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) در مشهد برگزار نماید و با استفاده از رایزنی هایی که صورت گرفت با استفاده از خدماتی که موسسه فرهنگی پیام آزادگان در اختیار ما قرار داد از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه و وب سایت موسسه ،به برادران آزاده اطلاع رسانی شد و تا کنون ۷۰۰ نفر از برادران عزیز آزاده جهت حضور در این مراسم ثبت نام و اعلام آمادگی نموده اند. پیش بینی میشود علاوه بر این ۷۰۰نفر که اعلام آمادگی کرده اند ، تعداد بیشتری از این عزیزان به همایش تشریف بیاورند .

س: برنامه های که برای این همایش پیش بینی شده است را بفرمایید؟

ج: برنامه های  مختلف برای این همایش پیش بینی  شده . از صبح روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت   به مدت ۲ روز در مجتمع آیه های مشهد برگزار می شود.و برنامه های اصلی همایش از عصر روز پنج شنبه  تا ظهر روز جمعه می باشد .

همایش با موضوع دیدار یاران از ساعت ۱۶ روز ۱۹ اردیبهشت   شروع و با گزارش هیئت امنا اجرای نمایش و سرود توسط برادران آزاده ، وایراد سخنرانی خواهد بود. برنامه روز جمعه هم تحت عنوان اختتامیه و تعیین محل برگزاری همایش بعدی خواهد بود.

ضمنا در این دو روز برنامه های ویژه ای همچون برنامه زیارت حضرت امام رضا (ع) و بازدید از اماکن سیاحتی پیش بینی شده ، که در صورت امکان در خدمت برادران خواهیم بود .

س: چه توصیه های برای عزیزانی که در این همایش شرکت می کنند دارید ؟

ج: با توجه به بُعد مسافت دوستان پیشپینی لازم درخصوص وسیله ایاب و ذهاب و بلیط را بنمایند .ضمنا در خصوص پذیرایی و اسکان برادران آزاده تدارک لازم دیده شده و انشالله در این خصوص هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

در پایان از دوستان آزاده تقاضا می شود با توجه به محدودیت مکان از آوردن همراه، حتی از آزاد گان عزیز دیگر، جدا خود داری نمایند . پیش بینی شده از روز پنج شنبه نمایندگانی در فرود گاه و راه آهن مشهد جهت استقبال برادران آزاده مستقر و جهت راهنمایی برادران آزاده به محل همایش هماهنگی لازم را به عمل آورند .

در طول همایش کمیته های  مسئولیت برگزاری مراسم را بعهده دارند .مسئول کمیته اجرایی  آقای ابوالفضل آب ورزیده ، کمیته استقبال  آقای قاسم هاشمی و علی نائب حسینی، کمیته فرهنگی  آقای امیر نوبرانی ، کمیته تدارکات و پشتیبانی : آقای اسماعیل مهدوی وعلی اکبر نایبی، دبیر همایش آقای مسعود محمدی  و سایر برادران درخدمت خواهند بود .

آدرس همایش هم همانطور که عرض کردم مشهد مقدس مجتمع آیه های نور واقع در بزرگ راه شهید کلانتری حد فاصل میدان جمهوری و میدان جهاد لاین کنار گذر مجتمع فرهنگی آیه ها.