گزارش گردهمایی اردوگاه موصل ۴ +تصاویر

۱۳۹۴/۰۲/۱۹

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،دومین گردهمایی اردوگاه موصل ۴ ( کوچک ) در شهر مقدس قم برگزار گردید .

 

 این مراسم به همت موسسه فرهنگی پیام آزادگان در مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت سازمان اردویی راهیان نور وگردشگری بسیج برگزار گردید.

 

این مراسم که میزبان حدود ۴۰۰ نفر از آزادگان سراسر کشور بود،  از روزهای ۱۷ اردیبهشت (پنج شنبه) پذیرش آزادگان را عهده دار بود . در روز نخست این همایش دید و باز دید های آزادگان و یاران قدیمی چشم نواز ترین لحظات را به خود اختصاص می داد. دیدار هایی که حکایت از باز خوانی خاطرات دوران سخت و صبر آزادگان را در اردو گاه موصل ۴ داشت.

 

مراسم اصلی گردهمایی اردوگاه موصل در روز جمعه ۱۸ اردیبهشت در سالن الغدیر مجتمع ولایت قم با تلاوت آیاتی چند از قران مجید آغاز گردید.

 

در ابتدای برنامه آقای احدی مدیر عامل محترم موسسه فرهنگی پیام آزادگان به یاران قدیمی و رزمندگان با صلابت دوران انسان ساز اسارت و سرداران میانسال و کهنسال مقاوم امروز خوش آمد گفتند و همچنین ضمن بازگویی خاطراتی از دوران اسارت، صبر و مقاومت آزادگان سلحشور به شبیخون فرهنگی رفتن اشاره و مشارکت آزادگان در این جنگ فرهنگی و مقابله با تهدید نرم دشمن را خواستار شدند.

 

پیام آیت الله جوادی آملی برای آزادگان

در ادامه برنامه از روحانی عالی قدر حجت السلام محمد حسن جمشیدی جهت ایراد سخنرانی دعوت گردید. وی در ابتدای سخنرانی گفت: دیروز من جهت عرض سلام خدمت آیت الله جوادی آملی رفتم و در این دیدار از حضور خود در برنامه آزادگان موصل با ایشان صحبت کردم. آیت الله جوادی آملی ضمن خرسندی از برگزاری این مراسم در شهر مقدس قم افزود : سلام گرم مرا به آزادگان ابلاغ کنید و به آنان بگویید از سرمایه های معنوی خود حفاظت کنند .

 

در ادامه مراسم گروه سرود آزادگان به اجرای سرودی از دوران اسارت پرداخت و حاج باقر عباسی  با خاطرات زیبایش حال و هوای معنوی اردوگاه را در جمع با صفای آزادگان طنین انداز نمود.

 

خاطره گویی قدرت الله ناظرم از ازادگانی که در دوران اسات ضربه مغزی شده بود و با شفا دوباره به زندگی بازگشت از دیگر برنامه های این مراسم بود .

 

در ادامه برنامه تئاتر زیبا آزادگان که مورد استقبال زیادی هم واقع شد اجرا گردید.

 

شعر خوانی برادر آزاده کیانی برنامه بعدی دومین گردهمایی آزادگان اردوگاه موصل ۴ بود .

 

خاطره گویی تعدادی از آزادگان و مداحی آزاده سرافراز مجید علاقه بندان آخرین برنامه گردهمایی موصل چهار بود.

 

این مراسم در عصر روز جمعه پایان یافت.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید