گزارش نشست شورای علمی پژوهشی موسسه پیام آزادگان+تصاویر

۱۳۹۷/۱۲/۱۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان در ساعت۱۵ الی۱۷:۳۰ با حضور اعضای محترم شورای ‌پژوهشی موسسه پیام آزادگان برگزار شد.فعالیت‌ها و موارد مطرح شده:

* در بخش اول نشست به بررسی «طرح دایره‌المعارف اردوگاه تکریت» پرداخته شد. در این نشست آقای رهنما به عنوان پیشنهاد‌دهنده حضور داشت و به سؤالات و ابهامات پاسخ داد.

* در این زمینه، اعضا شورا با تفکیک و تعریف رمان، خاطره، مستند، طرح و پژوهش و ... . از نویسنده خواستند با انتخاب یکی از قالب‌های ذکر شده، موضوع کتاب را مشخص کنند.

* پیشنهاد شد: از آنجایی که در همة اردوگاه‌ها علاوه بر شباهت، تفاوت زیادی وجود دارد، حتماً به هر اردوگاه تکریت به تفکیک پرداخته شود.

 

مصوبه

* زمان برگزاری نشست خبری، معرفی کتاب مقوله‌های پژوهشی، دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ تعیین شد. در این نشست، علاوه بر حضور رسانه‌ها و خبرگزاری‌های، اعضای شورا و پژوهشکده‌ها و مراکز علمی حضور خواهند داشت.در این رابطه:

مؤسسة فرهنگي هنري پيام آزادگان، با هدف نهاییِ شناساندن ابعاد، موضوعات و مسائل آزادگان و بهره‌گيري از پژوهشگران و صاحب‌نظران به‌ويژه در محيط‌هاي علمي دانشگاهي ـ پژوهشي، اقدام به‌ تهيه و طرحِ نيازهاي پژوهشي خويش در پانزده ساحت و قلمرو مطالعاتي با ۴۴۸ موضوع مقاله نموده است.

اين عناوين پژوهي مي‌تواند در اشکال ذيل محقق شود:

۱. چاپ مقالات علمي ـ پژوهشي در فصلنامه علمي ـ پژوهشي مؤسسه.

۲. اجرای پروژهای پژوهشي

۳. نگارش کتاب‌های موضوعی از مقالات

۴. حمايت معنوي و مالي از رساله و پاياننامه دانشگاهي

پروژهها و موضوعات پيشنهادي ـ جز موضوعات مطروحه در اين کتاب ـ همچون موضوعات پيشنهادي، پس از پيشنهاد پژوهشگر، در هيئت علمي مؤسسه مطرح و پس از ابلاغ به پژوهشگر، قابل پيگيري و اجرا خواهد بود.

موضوع اولین جلسه سال ۱۳۹۸:

راه‌کارهای اجرایی‌شدن سند چشم‌انداز آزادگان

اضافه کردن دیدگاه جدید