گزارش نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در دی‌ماه

۱۳۹۶/۱۰/۱۹

 

      به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، جلسه شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان در ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز شنبه ۱۶دی ماه ۱۳۹۶ با حضور اعضای محترم شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

 

خلاصه فعالیت

 

۱- طرح «کنگره بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی» که توسط دفتر مشهد تنظیم شده بود مورد بررسی قرار گرفت. در این خصوص علاوه بر پیشنهادات، مقدماتی نیز برای ضرورت پرداختن به«سید آزادگان» نیز مطرح شد. از جمله:

 

قطعاً پرداختن به مرحوم ابوترابی ضروری است؛ زیرا می‌تواند در مسیر انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت موثر باشد؛ آزادگان بخشی از هویت ما را تشکیل میِ‌‌‌دهند و مرحوم ابوترابی به عنوان انسان برتر و شاخص‌ترین چهره در بین آزادگان مطرح است. ایشان را می‌توان در شمار افراد اسوه‌ای قرار داد که بی‌تردید معرفی او به یک نسل می‌توان گرهی از آن‌ها بگشاید. اما باید از ابوترابی چه گفت و چگونه باید گفت؟ یعنی با چه ابزاری؟ اگر بنا باشد در مورد مرحوم ابوترابی کنگره‌ای مطرح شود،  یقیناً باید در این زمینه فقط یک حوزه را مطرح کرد، نه چند حوزه که یا محقق نمی‌شود و یا کارآیی لازم را ندارد.

 

۲- پروپوزال طرح«دیدگاه اسراء ایرانی در مورد عملکرد و خدمات ارائه شده توسط صلیب سرخ به اسراء ایرانی در عراق» مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. این طرح توسط آزاده گرانقدر آقای دکتر «علی خاجی» ارائه شد.

 

اولویت پژوهشی

- مجموعه موضوعات پژوهشی در قالب یک جزوه تهیه شود.  موسسه آزادگان این موضوعات پژوهشی را برای حمایت از رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها دانشگاه‌ها پیشنهاد دهد.

 

      مصوبات جلسه

تهیه پیش‌نویس جزوه پژوهشی و نعریف آئین‌نامه حمایتی از پایان‌نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری

 

اضافه کردن دیدگاه جدید