گزارشی از نشست ماهانه آزادگان اردوگاه تکریت ۱۱ خراسان رضوی

۱۳۹۳/۰۲/۰۹

جمع شدن ماهانه آزادگان و دیدن همدیگر و درجمع هم اردوگاهی ها بودن باعث ایجاد نشاط و شعف است .

به گزارش واحد اطلاع رسانی موسسه پیام آزادگان خراسان ،

نشست ماهانه آزادگان مشهدی تکریت ۱۱ این ماه به دعوت آزاده گرامی جناب آقای حسین روحی روز جمعه ۵ اردیبهشت در شهر تاریخی فریمان انجام شد .

آزادگان تکریت ۱۱ پس از تجمع در محل موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان صبحانه را مهیمان خانه آزادگان بودند و  پس ازصرف صبحانه به سمت فریمان حرکت نمودند .

در ابتدای ورود به شهر فریمان مورد استقبال آزادگان فریمانی قرار گرفتند و پس از جمع شدن در ورودی شهر برای بازدید سد و بند تاریخی فریمان حرکت نمودند .


الحمدلله دربارشهای بهاری ، سد فریمان که تامین کننده آب شرب و کشاورزی منطقه است مملو از آب بود و هوای دلنشین بهاری و فضای سبز اطراف سد بر نشاط آزادگان می افزود .


 

آزادگان پس از ساعتی توقف در بالای سد برای بازدید از موزه مردم شناسی بسمت شهرفریمان حرکت نموده ضمن بازدید از موزه مردم شناسی فریمان در خیابان طالقانی فریمان و کنار اداره بنیاد شهید که درساختمانی قدیمی و زیبایی قرار دارد به گرفتن عکس دست جمعی پرداختند

 

سپس با راهنمایی آقای روحی و آقای مقیمی(آزاده تکریت۱۱ و مسول اداره بهزیستی فریمان) بسمت منزل شخصی و کتابخانه و موزه استاد شهید مرتضی مطهری حرکت ، و ضمن بازدید توسط آزادگان در دفتر یادبود مطالبی در خصوص دوران اسارت و اردوگاه تکریت۱۱نوشته شد.


پس از جمع شدن در منزل آقای روحی ، مباحثی در خصوص عملکرد خانه آزادگان و بیلان کار یکساله آن طرح شد  و به سوالات مطروحه در خصوص چگونگی مدیریت و مالکیت خانه آزادگان و بودجه ای که صرف میشود پاسخ داده شد.


و همچنین در خصوص برنامه های آتی و جلسات آینده مطالبی ذکر و پیشنهاداتی جهت پربارتر کردن جلسات ارائه شد.


همزمان با ندای ملکوتی اذان ظهر برای ادای فریضه نماز جماعت صف کشیده و به امامت آقاسید جلال ابراهیمی نماز ظهر وعصر اقامه و بعد از صرف نهار و استراحت کوتاهی به طرف مشهد حرکت نمودند .