گزارشی از جلسه مشاوره خانواده همسران آزاده تهران با حضور دکترفرضی

۱۳۹۶/۱۲/۱۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، سالن همایشات موسسه پیام آزادگان امروز میزبان تعدادی از همسران آزاده بود که از اولین ساعات صبح خود را به موسسه رسانده بودند تا در جلسه مشاوره خانواده ای که این موسسه برگزارکرده بود شرکت نمایند.

اعظم بهلولی مسوول هماهنگی جلسه، هدف از برپایی این نشست را ایجاد ارتباط بیشتر هممسران آزاده با یکدیگر و به نوعی تقویت روحیه همسران در مواجهه با مشکلات همسان عنوان می کند.

 

ابتدای برنامه با تلاوت آیاتی از کلام حق آغاز می شود و مسوولان موسسه به رسم میهمان نوازی با پذیرایی مختصری خستگی راه را از تن میهمانان می زداید و جلسه با حضور خانم دکتر فرضی  دارای دکتری فقه و مدرس دانشگاه با موضوع "صبر" ادامه می یابد.

کارشناس این جلسه همراهی خانواده ها با فرزندان را یکی از راهکارهای مناسب ارتباط صحیح  در آسیب شناسی فردی و اجتماعی و همچنین  انجام صحیح امر به معروف و نهی از منکر را  یکی از راهکارهای مثبت جذب جوانان درخانواده برشمرده و خواهان ارتباط صحیح نسل ها با یکدیگر است.

موضوع جلسه و پرسش و پاسخ ها برای خانواده ها به قدری  جالب و شنیدنی است که تا حوالی ظهر بدون وقفه ادامه می یابد.

از اتفاقات خوب این جلسه  می توان به حضور همسر آزاده مهدی طحانیان در این برنامه  اشاره داشت که با همزمانی تفریظ مقام معظم رهبری بر کتاب ارزشمند "سرباز کوچک امام"  حضور ایشان خالی از لطف نبود.

فرصتی می یابم تا نظر چندتن از بانوان حاضر در جمع درخصوص چگونگی این نشست جویا شوم:

شیرین کیهان فر یکی از همسران آزاده حاضر در جلسه  است. وی می گوید:  تحصیلات من کارشناسی ارشد مدیریت است و تا حدودی درباره مسایل اجتماعی مطلع هستم اما زمانی که در چنین جلسات هم اندیشی شرکت می کنم باز هم برایم بسیار مفید به فایده است و بسیاری از مطالبی که تاکنون با آن برخورد نکرده بودم را فرامی گیرم.

از وی درباره زندگی با یک آزاده که سوال می کنم می گوید:  زندگی سخت است  و اگر عاشق نباشی نمی توانی تحمل کنی و در ادامه می گوید: من عاشق همسرم هستم.

 

منیژه شیرین زاده نیز برپایی چنین جلساتی را بسیار مثمرثمر می داند و بر استمرار آن تاکید دارد اما نکته قابل تاملی را هم مطرح می کند که دانستن آن خالی از لطف نیست.

او می گوید: گرچه این جلسات بسیار مفید است اما باید افراد را گروه بندی کرد و بنا بر نیاز هرگروه توسط کارشناس راهکار مناسبی برای آنان ارایه شود.

برای مثال بسیاری از افرادی که در این جلسه شرکت می کنند همسرانشان به شهادت رسیده اند و یا اینکه فرزندی ندارند. پس این جلسات برای آنان نمی تواند مفید باشد و برای این گروه باید مباحث مناسب با شرایط آنها بازگو شود.

ادامه برنامه با قرعه کشی میان بانوان حاضر در جلسه انجام و به  ۵نفر از بانوان به قید قرعه ۵ کارت هدیه تعلق می گیرد.

پخش اذان ظهرگاهی  گام های بی قرار دلها  را به سرنهادن بر آستان حق شتابان تر می کند. وضویی می گیریم و خیلی زود صف های جمعیت نمازگزار بسته می شود و اقامه نمازجماعت با حضور  آزاده بزرگوار حاج آقا "الهی"  به زیبایی اقامه می گردد و پس از آن هم قرایت دعای پرفضیلت "حدیث کساء" دلهای حاضرین را جلا می بخشد.

 

 پایان بخش برنامه نیز سفره اطعامی است که از سوی موسسه پیام آزادگان گسترده و با ذکر صلوات خاتمه می یابد.

 

مشاهده ادامه تصاویر 

 

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید