گزارشی از برنامه های سالگرد ورود آزادگان در استان های کشور

۱۳۹۷/۰۵/۲۲
ایران در آستانه۲۶ مردادی دیگر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، به مناسبت ۲۶مرادماه سالروز ورود آزادگان سرافرازمان به خاک میهن و تجلیل از سالها صبرو استواری این عزیزان آزاده، ایران به یاد مردادماه۱۳۶۹سراپا شور وشوق است.

 

حضور پررنگ استان های بزرگ و یا کوچک در زنده نگهداشتن یاد و خاطره رشادت ها و شجاعت های این مردان بزرگ و به پاس سالها پایمردی و استقامت این سروقامتان در زندان محوف دشمن، با هماهنگی استانداری ها و نمایندگان آزادگان در جای جای کشومان، ویژه برنامه هایی در استان های مختلف برگزار می شود.

استان اردبیل

 

غضنفرمحبی نماینده موسسه پیام آزادگان در استان اردبیل در گفت  وگویی با پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان به تشریح  برنامه های بزرگداشت تجلیل از آزادگان پرداخت و گفت: به همین مناسبت برنامه ۱۰ روزه ای در استان اردبیل درحال شکل گیری است که اهم آن ویژه برنامه جشن آزادگان در روز ۲۶مرداد وسالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی است که  شامل اجرای سرود و تیاتر با اجرای آزادگان  و با پذیرایی مختصر شربت و شیرینی همراه  است و در روزهای باقیمانده نیز برنامه دیدار با آزادگان استان را خواهیم داشت.

وی همچنین افزود: تقسیم آزادگان درکلیه شهرستان های استان برای بیان خاطرات اسارت قبل از خطبه های نماز جمعه یکی دیگر از اقداماتی است که انجام می پذیرد.

نماینده استان اردبیل همچنین دیدار از خانواده آزادگان، دیدار آزادگان  با استاندار اردبیل و همچنین نماینده بنیادشهید استان از دیگر برنامه های سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی برشمرد.

وی همچنین یادآورشد: در روز ۱۱مردادماه یادواره شهدای آزاده استان نیز با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد  برگزارشد که درمیان آزادگان شور و شعف خاصی را ایجاد کرد به طوری که تمامی آزادگان در این مراسم حضور داشتند و بسیار از آنان به همراه خانواده در این مراسم حاضر بودند.

آزاه محبی برنامه سالگرد ورود آزادگان  به میهن را حرکتی خودجوش از سوی آزادگان استان برشمرد که به همت موسسه پیام آزادگان اجرایی می شود.

 گفتنی است استان اردبیل با داشتن بیش از ۷۰۰ آزاده، با کمترین امکانات و صرف هزینه ایاب و ذهاب ازسوی خود آزادگان اما با استقبال خوبی از سوی آزادگان به انجام می رسد.

 

 

 

استان کهگیلویه وبویراحمد

 

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی نیز در تب و

 تاب برگزاری مراسم شایسته ای برای آزادگان سرافراز است.

سید حمزه اکوانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان درخصوص برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری گفت: درجلسه ای که با معاونت فرهنگی بنیادشهید انقلاب اسلامی استان برگزارشد  قرار است آزادگان با حضور در نمازجمعه های استان ها و با نقل خاطرات اسارت درخطبه های پیش از نماز، فرهنگ ایثار و پایداری را درفضای نمازجمعه عطرآگین نمایند.

وی در ادامه گفت: گردهم آیی آزادگان در مرکز صدا و سیمای استان  و انعکاس خبری آن از صداو سیما، همچنین دعوت آزادگان به همراه خانواده هایشان درجشن سالگرد ورود، سرکشی از تمامی آزادگان استان، دیدار آزادگان با امامان جمعه  و جماعات استان، دیدار با استاندار و همچنین مصاحبه های رادیویی با آزادگان نیز از دیگر برنامه های جنین این روز تاریخی است.

اکوانی همچنین اضافه کرد: در دیداری که در یکی دو  روز آینده با استاندار خواهیم داشت امیدواریم بامساعدت ایشان، ضیافت شامی را درخدمت آزادگان و خانواده مغزز آنان باشیم و بتوانیم یک جشن درخور شآن آزادگان برگزار نماییم.

گفتنی است کهگیلویه و بویراحمد ۳۴۰ آزاده را درسطح استان در آغوش  خود دارد.

 

 

 

استان هرمزگان

استان هرمزگان نیز در تدارک برنامه ویژه ۲۶مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، برنامه ۲۶مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، در استان هرمزگان  در روز ۲۵مردادماه برگزارمی شود.

آزاده سرافراز آشفته علت انتخاب این روز را مصادف شدن ۲۶مردادماه با روزجمعه و تعطیلی این روز عنوان کرد. استان خراسان شمالی  نیز در سالروز ورود میهن آزادگان سرافراز به میهن اسلامی با برنامه های متنوع بسیاری به استقبال این روز می رود.

رمضانعلی ایزانلو نمایند آزادگان استان خراسان  شمالی در گفت و گو با خبرنگار پیام آزادگان ضمن تشریح برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و تجلیل از آزادگان سرافراز گفت: برنامه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و تجلیل از آزادگان سرافراز استان خراسان شمالی روز (شنبه) ۲۷مردادماه  درمجتمع ایثاربه همراه پذیرایی میان وعده و شام برگزار می شود.

وی همچنین افزود: مسابقه فرهنگی (عطرعاشقی)، اجرای طرح سپاس با محوریت دیدار با آزادگان و همچنین دیدار با خانواده شهدای آزاده استان،  پخش برنامه مستندی از بازگشت  آزادگان، برگزاری دعای زیارت عاشورا و حضور آزادگان درمراسم سیاسی عبادی نمازجمعه و سخنرانی تعدادی از آزادگان در خطبه های پیش از نمازجمعه  از دیگر برنامه های هفته بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است.

این نماینده استان همچنین پیگیری برنامه های  دیدار آزادگان با استاندار، برگزاری مسابقات شنای ویژه آزادگان و همچنین برنامه خاطره گویی آزادگان را در دست اجرا دارد.

 

استان خراسان شمالی

 

استان خراسان شمالی  نیز در سالروز ورود میهن آزادگان سرافراز به میهن اسلامی با برنامه های متنوع بسیاری به استقبال این روز می رود.

رمضانعلی ایزانلو نمایند آزادگان استان خراسان  شمالی در گفت و گو با خبرنگار پیام آزادگان ضمن تشریح برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و تجلیل از آزادگان سرافراز گفت: برنامه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و تجلیل از آزادگان سرافراز استان خراسان شمالی روز (شنبه) ۲۷مردادماه  درمجتمع ایثاربه همراه پذیرایی میان وعده و شام برگزار می شود.

وی همچنین افزود: مسابقه فرهنگی (عطرعاشقی)، اجرای طرح سپاس با محوریت دیدار با آزادگان و همچنین دیدار با خانواده شهدای آزاده استان،  پخش برنامه مستندی از بازگشت  آزادگان، برگزاری دعای زیارت عاشورا و حضور آزادگان درمراسم سیاسی عبادی نمازجمعه و سخنرانی تعدادی از آزادگان در خطبه های پیش از نمازجمعه  از دیگر برنامه های هفته بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است.

این نماینده استان همچنین پیگیری برنامه های  دیدار آزادگان با استاندار، برگزاری مسابقات شنای ویژه آزادگان و همچنین برنامه خاطره گویی آزادگان را در دست اجرا دارد.

 

استان مرکزی

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پیام آزادگان به مناسبت بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، درنشست مشورتی پیام آزادگان استان مرکزی با  مسوولان بنیادشهید، برنامه هایی برای تجلیل از آزدگان این استان ترتیب یافته است.

حسین عبدی نماینده آزادگان در استان مرکزی در گفت وگو با خبرنگار پیام آزادگان با اشاره به برنامه های گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: در روز ۲۶مردادماه، برپایی ایستگاه های صلواتی شربت و شیرینی در شهرک آزادگان،  برپایی نمایشگاه عکس و پوستر آزادگان در زمان ورود به میهن اسلامی و نصب آنها بر روی اتوبوس های شرکت واحد،  برگزاری دورهمی سیمای استان آزادگان و گفت و گو با چند آزاده سرافراز،  دیدار استاندار و مدیرکل بنیادشهید با چند آزاده، سخنرانی آزادگان درخطبه های پیش از نمازجمعه در سراسر استان، تجلیل از آزادگان  وهمچنین خاطره گویی آزادگان در مساجد استان پس از نماز مغرب و عشا، تجلیل از آزادگان شاغل و بازنشسته دستگاه های دولتی و زیرمجموعه های استانداری، دیدار استاندار با شورای مشورتی پیام آزادگان است.

وی همچنین متدذکرشد:   دیدار آزادگان با نماینده ولی فقیه و همچنین امام جمعه شهرستان اراک ، گلباران قبورمطهر شهدای آزاده و متوفی وهمچنین برگزاری دعای ندبه در بهشت زهرای این استان از دیگر برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی است.

 

به مناسبت ۲۶مردادماه سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان به میهن اسلامی، استان لرستان نیز به منظور تجلیل از آزادگان سرافراز این استان و تجلیل از سال ها صبر  و پایداری این عزیزان، ویژه برنامه هایی را  در این روز برگزار خواهدکرد.

 

استان لرستان

 

حمید حسنوند نماینده آزادگان در استان لرستان در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی این موسسه به تبیین برنامه های این استان پرداخت و گفت:  ارسال پیامک تبریک سالروز ورود آزادگان از طریق مخابرات، اجرای طرح سپاس و دیدار با  خانواده های آزادگان شهرستان های استان، دیدار معاونت بهداشت و درمان بنیادشهید استان با آزادگان بستری در منزل و بیمارستان های استان، تجلیل از آزادگان بازنشسته و شاغل در ادارات مختلف، اجرای مسابقات تیراندازی و شنا درسطح استان و اهدای جوایز، گفت وگوی صدا و سیما با آزادگان کارآفرین وموفق این استان و اجرای طرح پایش سلامت آزادگان غیرنظامی این استان از مهمترین برنامه های این روز است.

وی همچنین افزود: با همکاری بنیادشهید از فرزندان موفق آزادگان در زمینه های علمی، هنری، قرآن نیز  تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

استان کرمان

 

 

استان کرمان به مناسبت بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی نیز برنامه های متنوعی را برای آزادگان این استان درنظر گرفته است.

آزاده سرافرازضیغمی نماینده آزادگان استان کرمان، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی  این موسسه، ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن،  ضمن تبیین برنامه های بزرگداشت ۲۶مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت:

در دو جلسه نشست جداگانه ای  با  حضور سردار حسنی مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان کرمان، درمحل باغ  هزاردستان ماهان برگزارشد، قرار است در ۲۵مردادماه برنامه زنده سیمای شبهای کرمان با حضور ۶۰تن از آزادگان درمرکزصداوسیمای استان برگزار شود.

نماینده آزادگان استان کرمان در ادامه افزود: برنامه هایی شامل پخش اسلاید و فیلم های ورود آزادگان کرمانی توسط صداوسیمای این استان در گردهمایی آزادگان ، برپایی نمایشگاه آثار آزادگان در اسارت، چکاب آزادگان ازسوی گروه پزشکی بنیادشهید و امور ایثارگران استان، سرکشی به خانواده های آزادگان متوفی و همچنین بازدید تعدادی از آزادگان از کانون اصلاح و تربیت این استان از دیگر برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی است.

 

استان مازندران

 

استان مازندران نیز همچون دیگر استان ها در تب و تاب برگزاری سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی است.

 آزاده سرافراز مزیدها نماینده آزادگان استان مازندران نیز در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی موسسه برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را برشمرد.

وی گفت: عطرافشانی مزارشهدای آزاده شهرستان ساری، دیدار آزادگان عضو شورای مشورتی با مسوولان استان، استاندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان وهمچنین دیدار عضو شورای مشورتی با جانبازان نخاعی آسایشگاه ایثار وهمچنین دیدار تعدادی از  آزادگان با خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه های بزرگداشت این روز است.

این نماینده در ادامه افزود: تجلیل از ۳۵سردار و امیر آزاده و همچنین تجلیل از ۲۰ نویسنده آزاده در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس نیز اجرایی خواهدشد.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید