گذشت اولیای دم از قاتل شهید خلیلی طلبه آمر به معروف و ناهی از منکر

۱۳۹۴/۰۶/۲۳

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،اولیای دم شهید خلیلی با مراجعه به دادسرای جنایی، رضایت و گذشت خود را از قاتل فرزندشان ثبت رسمی کردند.

 

 

خانواده شهید خلیلی سوم شهریور ماه از قصاص قاتل فرزند خود اعلام گذشت کرده بودند. علی خلیلی ۲۵ تیر سال ۱۳۹۰ در حین اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، توسط فردی شرور مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد.

 

 

ضارب شهید خلیلی نیز ۱۷ اسفند سال ۹۰ در شعبه ۱۰۳۳ مجتمع قضایی شهید قدوسی محاکمه شد و دادگاه وی را به سه سال حبس و پرداخت ۳۵ میلیون تومان دیه محکوم کرد که این حکم مورد اعتراض طلبه ناهی از منکر و خانواده اش قرار گرفت، اما شهید خلیلی و پدر وی پس از صدور حکم برای متهم ردیف اول این پرونده و سایر متهمان، هشتم خرداد سال ۹۱، رضایت خود را اعلام کردند.

 

 

شهید خلیلی سوم فروردین سال ۱۳۹۳ در بیمارستان بعثت تهران چشم از جهان فرو بست و پزشکی قانونی، اصابت ضربه چاقو را در وقوع مرگ بی تاثیر ندانست و از این رو پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و براساس رای قضات، ضارب شهید خلیلی به قصاص نفس محکوم شد که دیوان عالی کشور نیز این رأی را تایید کرد.

 

انتهای پیام/م

منبع: حیات
 

اضافه کردن دیدگاه جدید