کوهنوردان شش استان به یاد سردار آزادگان به قله سیالان قزوین صعود کردند

۱۳۹۳/۰۴/۱۷

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی قزوین گفت: کوهنوردان شش استان به منظور گرامیداشت یاد و خاطره سردار آزادگان مرحوم حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد به قله سیالان قزوین صعود کردند.

 

غلامحسن نیکونامˈ افزود: در این برنامه ورزشی که روز گذشته به پایان رسید، ۴۱ کوهنورد از استان های قزوین، تهران، آذربایجان شرقی، مازندران، یزد و همدان حضور داشتند.

وی که به تازگی و در ماه گذشته مسوولیت این هیات ورزشی را عهده دار شده است، با اشاره به اضافه شدن ۱۲ کوهنورد در شب صعود به قله سیالان در این برنامه، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی بیشتر در دوره های بعدی، انجام صعودهای بهتر و منظم تری را شاهد باشیم.

نیکونام با اشاره به برگزاری هرساله صعود به یکی از قلل قزوین به منظور گرامیداشت یاد و خاطره سردار آزادگان، اظهارکرد: انجام صعودهای ورزشی به مناسبت های مختلف جزو اولویت های هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی این استان می باشد.

قله سیالان با چهار هزار و ۱۸۵ متر ارتفاع، بخشی از رشته کوه های البرز است که در شمال شرقی استان قزوین قرار دارد و سالانه پذیرای صدها تن از کوهنوردان کشورمان می باشد.

حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد در دوازدهم خرداد سال ۷۹ به همراه پدر بزرگوار خود در مسیر زیارت حضرت ثامن الحجج (ع) در یک سانحه رانندگی به دیار باقی شتافت، وی از علاقه مندان کوهنوردی بود و بارها موفق به صعود به قلل مرتفع کشور شده بود.

انتهای پیام/ج

منبع:ایرنا