کارت ایثارگری همسران جانبازان ۷۰ درصد صادر شد

۱۳۹۴/۰۸/۱۱

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: کارت ایثارگری که برای همسران جانبازان ۷۰ درصد صادر شده، به منزله معرفی نامه بوده و صاحبان این کارت ها می توانند در صورت لزوم به عنوان هویت ایثارگری از آن استفاده کنند.

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، حجت الله فرهادی افزود: طبق ماده ۴۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، خانواده های معظم شهدا، جانبازان ۷۰ درصد و همسران این جانبازان در صورت مسافرت داخلی از طریق هر یک از شرکت ها می توانند با استفاده از این کارت و یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت ۵۰ درصد هزینه بلیت های هواپیما و قطار معاف شوند.

وی افزود: تاکنون تعداد ۲۷۷۲ درخواست از سوی همسران جانبازان ۷۰ درصد برای دریافت کارت ایثارگری ثبت شده که از این تعداد، ۲۱۸۷ نفر کارت خود را دریافت کرده اند و درخواست مابقی افراد نیز به دلیل قرار گرفتن در روند بررسی و تایید در حال طی فرایند صدور کارت است.

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تمدید کارت ایثارگری خانواده های شهدا و جانبازان ۷۰ درصد گفت: فرایند صدور کارت جدید در حال انجام است که در این فرایند، نیازی به حضور خانواده های ایثارگران در بنیاد برای ثبت درخواست نیست و افراد می توانند تقاضای خود را از طریق اینترنت ثبت کنند و ارسال کارت برای خانواده ها نیز از طریق پست انجام خواهد شد.

فرهادی با بیان اینکه کارت جدید در صورت صدور، الکترونیکی خواهد بود، اظهار داشت: تمام اطلاعات مورد نیاز این خانواده ها در کارت های الکترونیکی ثبت می شود.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از مزایای این کارت ها، نظارت و رصد راحت تر کارت ها است که در صورت مفقود شدن، می توان به شکلی متمرکز برای ابطال آن اقدام کرد.

براساس آمار بنیاد شهید، تعداد جانبازان کل کشور ۵۴۶ هزار و ۱۰۸ نفر است که از این تعداد ۳۲۰ هزار و ۵۲۸ نفر جانباز زیر ۲۵ درصد(شامل ۵۹ درصد از جانبازان) و ۲۲۵ هزار و ۵۸۰ نفر (شامل۴۱درصد جانبازان) بیش از ۲۵ درصد جانبازی دارند.

 

انتهای خبر/ج

منبع:ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید