چشم‌پوشی بر ثبت و ضبط خاطرات آزادگان ظلمی بزرگ به نسل امروز و فردا است

۱۳۹۵/۰۵/۲۶

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، بیژن کیانی مدیر مسئول انتشارات موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، عصر روز یک‌شنبه ۲۵ مرداد در مراسم رونمایی آثار تازه‌نتشر حوزه اسارت و آزادگی که در خانه کتاب برگزار شد، گفت: آزادگان هنگام اسارت با دست خالی و شرایط بسیار بد در مقابل دشمن مقاومت کردند اگر چه دشمن بر جسم آنها مسلط شده بود اما نتوانست بر روح بزرگ آنها تسلط پیدا کند.

 

مقاومت ده ساله آزادگان جزء جدایی‌ناپذیر دوران دفاع مقدس است

مدیر مسئول انتشارات موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، با تاکید بر اینکه مقاومت ده ساله آزادگان جزء جدایی‌ناپذیر دوران دفاع مقدس است که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان آن را انکار کرد، عنوان کرد: اسارت ایستادگی در سنگری است که همه چیز برعلیه اسیر است اما آزادگان ما با ایمان توانستند در این شرایط سخت و طاقت‌فرسا پیروزی و سرافرازی را به دست آورند.

کیانی با بیان اینکه ما حق نداریم از کنار آنچه بر اسرا گذشته ساده بگذریم، ابراز کرد: اگر آنچه را که اتفاق افتاد ثبت و ضبط نشود ظلم بزرگی به نسل امروز و آینده شده است چراکه بخش باشکوه مقاومت به دست آنها نخواهد رسید.

وی افزود: شاید برخی حوادث امروز برای من یا شما عادی جلوه کند اما برای نسل آینده درس‌آموز باشد بنابراین نباید از کنار این امر به سادگی عبور کنیم.

 

 

بخش مکتوب خاطرات آزادگان قابلیت‌هایی بسیار فراتر از بخش تصویری دارد

مدیر مسئول انتشارات موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، با تاکید بر اهمیت حوزه نوشتار در ثبت و ضبط خاطرات آزادگان، گفت: یکی از حوزه‌هایی که می‌توان بر روی آن کار کرد دربخش مکتوب است چراکه در فیلم ممکن است بخشی از اثر دیده نشود اما بخش مکتوب قابلیت‌هایی بسیار فراتر از بخش تصویری دارد.

 

 

 

۴۰ هزار آزاده می‌توانند ۴۰ هزار کتاب داشته باشند

کیانی افزود: در موسسه پیام آزادگان موضوعات مربوط به آزادگان با ۱۰۰ موضوع تفکیک شده که نویسندگان و پژوهشگران می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند،  ۴۰ هزار آزاده داریم که هر کدام می‌توانند ۴۰ هزار کتاب داشته باشند.

 

وی در ادامه گفت: زیرنظر کارشناسان و آزادگان روایت و آثار بیان شده در سطح بالایی است.

 

مدیر مسئول انتشارات موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، با اشاره به داستان علی فرعون عنوان کرد: علی نجفی تکاوری بود که کمی پیش از جنگ توسط عوامل خائن خودی دستگیر و به عراقی‌ها تحویل داده می‌شود ایشان به علت اصالت خود و وفاداری به انقلاب و نظام با وجود  تحمل سخت‌ترین شرایط در مقابل دشمن ایستادگی کرده و در نهایت به شهادت می‌رسند.

 

 کیانی افزود: ایشان به علت عدم همکاری با عراقی‌ها برای بلوکه زنی به احتمال اینکه که شاید به نفع دشمن و به ضرر کشورمان باشد،  ۴ ماه در بدترین شرایط ممکن حبس شدند.

 

وی گفت: ایشان خدماتی را برای اسرا انجام دادند که بسیاری از ما شاید نتوانیم ان را انجام دهیم همیشه در هر عرصه که نیاز به از خودگذشتگی بود آمادگی داشتند.

 

مدیر مسئول انتشارات موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، در پایان خاطرنشان کرد: برخی آثار موسسه پیام آزادگان برنده جایزه شده‌اند و در مراسم‌هایی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند امیدوارم با روندی بهتر تجربه‌های باشکوه دیروز به نسل‌های آینده منتقل شود.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید