پیام مقام معظم رهبری به همایش ملی «صدف کوثر»

۱۳۹۵/۱۰/۰۳
حضرت خدیجه(س) حقیقتا مظلوم هستند؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، رهبر معظم انقلاب در پیامی به همایش ملی صدف کوثر با هدف تبیین شخصیت ام المؤمنین حضرت خدیجه(س)، تأکید کردند که این بزرگوار همه اموال خود را در راه ترویج اسلام و تقویت پیغمبر(ص) صرف کردند و فضائل ایشان مغفول مانده است.

همایش ملی «صدف کوثر» روز پنجشنبه (۲ دی ۹۵) در دو نوبت صبح و بعدازظهر با نمایش پیام تصویری مقام معظم رهبری (مدظله) در قم برگزار شد.
 
این همایش در نوبت صبح از ساعت ۸ الی ۱۲ در مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) و در نوبت عصر از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در جامعه الزهرا (سلام‌الله‌علیها) برگزار شد و در هر دو نوبت، پیام تصویری مقام معظم رهبری (مدظله) منتشر شد.
 
برگزارکنندگان همایش ملی «صدف کوثر» پیش از برگزاری این همایش با مقام معظم رهبری (مدظله) دیدار داشتند و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله) سخنانی درباره حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) ایراد کردند که به شرح زیراست:
 
«حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) حقیقتا مظلوم هستند، زیرا شرف همسری پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) درباره ایشان دارای ارزش مضاعف است.
 
دیگران مشرف به شرف همسری پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) شدند، اما رنج‌هایی که پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) در عمده دوره رسالت خود به آنها مبتلا بودند، این رنج‌ها را ندیدند.
 
پیامبرگرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به مدت ۱۰ سال که در مدینه زندگی می‌کردند، دارای عزت، احترام و زندگی راحت نسبت به آن دوران بودند، اما حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) دوران رنج و سختی‌های پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) را تحمل کردند.
 
نفس ایمان آوردن حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) به پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) مهم است؛ اولین کسانی که به پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) ایمان آوردند، امام علی (ع) و حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) بودند که امتیاز بزرگی است و ارزش بسیار بالایی دارد.
 
عبور کردن و صرف نظر کردن از عقایدی که انسان، سال‌های متمادی با آنها زندگی کرده است، آسان نیست؛ اما حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) با فطرت پاک خود، به حقانیت و صدق گفتار پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) پی بردند.
 
بخشش ثروت به زبان آسان است، اما این که انسان، همه ثروت خود را صرف کاری کند، کار آسانی نیست؛ حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) همه ثروت خود را در راه ترویج اسلام و تقویت پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) انفاق کردند.
 
حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) دچار سختی‌ها و مشکلات طاقت فرسا شد که یکی از آنها ماجرای شعب ابوطالب است که سختی‌های زیادی در این دوران متحمل شد، اما ایمان خود را محکم نگه داشت.
 
قرآن درباره کسانی که قبل و بعد از فتح مکه انفاق می‌کنند، سخن گفته است، اما حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) قبل از فتح مدینه و قبل از این که زندگی راحت، حکومت، تسلط وقدرتی در اختیار پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) قرار گیرد، در حال نهایت شدت، هم مال و هم جان خود را  در راه اسلام انفاق کردند.
 
فضایل حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) بسیار زیاد است؛ آن حضرت مظلومه و در حقیقت، غریب هستند. برخی افراد، حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) را مادر ۱۱ امام (علیهم السلام) می‌خوانند، اما ایشان در واقع مادر ۱۲ امام (علیهم السلام) هستند؛ زیرا امام علی (علیه السلام) را به مدت چند سال در دامان خود پرورش دادند.
 
برگزاری این همایش مهم و ارزشمنداست و برکات زیادی خواهد داشت و امید است که مسئولین این همایش، اجر خود را از پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) بگیرند».

 

برگرفته از: شبستان و جام نیوز
 

اضافه کردن دیدگاه جدید