پیام تهدید آمیز ایران برای تروریست‌های داعش

۱۳۹۴/۰۴/۰۹

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،سخنان سردار سرلشکر "رحیم‌صفوی" مبنی بر پیام جمهوری اسلامی ایران به تروریست‌های داعش در رسانه فارسی‌زبان انگلیس، آمریکا و آلمان بازتاب یافت.

 

 

به گزارش جام نیوز،با وجود آنکه سخنان دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا موضوعات مختلفی چون فروش سلاح‌های غربی به آل‌سعود و کشتار مردم یمن را دربرمی‌گرفت اما این سایت‌ها توجه بیشتری به پیام ایران به تروریست‌ها داشتند.

 

 

سردار رحیم صفوی روز یکشنبه (هفتم خرداد) در سخنرانی‌اش در شهر کرج گفت: «آنها [تروریست‌های داعش] می‌خواستند به سمت عتبات عالیات بیایند و به آنها پیغام دادیم اگر نزدیک این اماکن مقدس مسلمانان در عراق شوید، خودمان مستقیم وارد میدان شده و می‌دانید که توان مقابله با بسیجیان ایرانی را ندارید.»

 

 

خرداد سال گذشته، حجت‌الاسلام روحانی نیز در سفر به لرستان گفته بود: «حرم امامان شیعه، کربلای عزیز، نجف عزیز، کاظمین عزیز، سامرای عزیز برای ما عزیز است و به همه ابرقدرت‌ها و مزدورانشان، آدم‌کشان و تروریست‌ها اعلام می‌کنیم ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.»

 

 بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN) نوشت: یحیی رحیم صفوی، مشاور نظامی آیت‌الله علی خامنه‌ای، از پیغام تهدیدآمیز ایران به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) خبر داده است.

این سایت انگلیسی برای مخاطبین فارسی‌زبانش واژه "عتبات عالیات" را تشریح کرد: شیعیان آرامگاه‌های امامان خود در عراق را عتبات عالیات می‌نامند. این آرامگاه‌ها در شهرهای کربلا، نجف، سامرا و کاظمین قرار دارد.

 

 

مقام های بلندپایه ایران حضور مستشاری کشورشان را در عراق و سوریه تأیید می‌کنند.

مشاور نظامی آیت‌الله خامنه‌ای گفته: «برخی از جوانان می‌پرسند چرا ما باید از عراق و سوریه حمایت کنیم و من پاسخ می‌دهم که اگر با این داعشی‌های جنایتکار که هیچ دین و ایمانی ندارند، در آن سوی مرزها نجنگیم و امنیت کشورمان را در این مناطق تأمین نکنیم، باید با این تروریست‌ها در کنار مرزهای خود بجنگیم.»

 

 

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران پیش از این گفته بود که داعش تلاش زیادی برای فعالیت و ایجاد ناامنی در ایران، از جمله در مناطق مرزی کشور انجام داده، اما ناکام مانده است.

 

 

آیت‌الله خامنه‌ای نزدیک به یک ماه پیش طی یک سخنرانی در دانشگاه نظامی امام حسین گفته بود: «بنده خبرهایی دارم از اینکه دشمنان ما با همراهی برخی از مسئولان سفیه منطقه خلیج‌فارس - نه همه‌شان، بعضی - درصدد هستند که جنگ‌های نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند... این را بدانند که اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی بسیار سخت خواهد بود.»

 

 

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران هم پیش از این گفته بود: «اگر نیروهای داعشی به ۴۰ کیلومتری مرز ما برسند، حتماً ایران اقدامات لازم را انجام خواهد داد.»

 

 

انتهای پیام/م

منبع: شهدای ایران

اضافه کردن دیدگاه جدید