پیام آزادگان با ۷۰ عنوان در نمایشگاه کتاب حضور دارد

۱۳۹۸/۰۲/۱۱
معاون پژوهشی انتشارات پیام آزادگان:

 به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی پیام آزادگان، انتشارات پیام آزادگان با ۷۰عنوان کتاب درنمایشگاه تهران حضوردارد. مجموعه اشعار "اینجا پرواز، آنجا دیوار" و  "زمان ایستاده بود" ازجمله جدیدترین کتاب‌های این انتشارات است.معاون پژوهشی موسسه فرهنگی پیام آزادگان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار این مجموعه، درخصوص کتاب های ارائه شده گفت: سال گذشته کتاب «سربازکوچک امام» و تقریظ مقام معظم رهبری بر آن، باعث شد تا توقع بیشتری از انتشارات پیام آزادگان ایجاد شود. بنابراین برای امسال سعی کرده ایم تا با کتاب‌های جدید و همینطور کتاب‌های برتر ۳ سال اخیر که از سوی خوانندگان با اقبال بیشتری روبه رو بوده‌اند، به نمایشگاه بیاییم.

فرزانه قلعه‌قوند درمعرفی تازه های نشر این انتشارات افزود: امسال نیز انتشارات پیام آزادگان با کتاب‌های متنوعی از جمله مجموعه شعر «اینجا پرواز، آنجا دیوار» با محوریت آزادگان که شیرینعلی گلمرادی آن را جمع آوری نموده است به نمایشگاه آمده است. 

قلعه‌قوند در معرفی کتاب تازه منتشر شده خود، «زمان ایستاده بود» گفت: در این کتاب تنها به لحظه اسارت افراد، از یک رزمنده گرفته تا یک مرزنشین ساده، پرداخته شده است و چکیده ای از نابرابری شرایطی که بر چهل هزار اسیر جنگی گذشته را بررسی می‌کند تا خوانندگان و به خصوص نسل جوان بدانند که اسرا به آسانی تن به اسارت نداده اند.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های این اثر نیزخاطرنشان ساخت: یکی از ویژگی های این کتاب، تنوع آن است که در آن ازعملیات های مختلف، استان ها، اقشار بسیج، سپاه، ارتش و امدادگر گرفته تا روحانی و هنرمند و مرزنشین آمده است که نحوه اسارتشان گاه شبیه به هم و گاه بسیار متفاوت است. یکی دیگر از ویژگی های این کتاب "بومی سازی" است که دراین کتاب سعی شده در گفت وگوهای افراد از گویش های مختلف کردی، لری، گیلکی، دزفولی و... نیز بهره گرفته شود.

معاون پژوهشی پیام آزادگان در خصوص استقبال از غرفه پیام آزادگان در نمایشگاه کتاب تهران نیز گفت: خوشبختانه از اولین روز آغاز به کار نمایشگاه عزیزان آزاده به همراه خانواده هایشان و همچنین نویسندگان آزاده بسیاری برای بازدید به غرفه آمده اند. همچنین در طول ایام برگزاری نمایشگاه از نویسندگان کتابها دعوت شده تا در غرفه حضور داشته باشند که این عزیزان هم قبول زحمت کرده‌اند.

وی درخصوص وضعیت امسال نمایشگاه نیز گفت: با توجه به اینکه امسال به دلیل کمبود کاغذ و قیمت بسیار بالای آن، مشکلاتی برای همه ناشران ایجاد شده‌است، حقیقتا انتظار این استقبال را نداشتم. با توجه به اینکه غرفه ما در انتهای راهروی ۲۵ شبستان واقع واقع شده، استقبال از کتاب "سرباز کوچک امام" همچنان ادامه دارد و امسال به مدد پویش «کتاب‌قهرمان»، افراد خود به دنبال این کتاب می آیند.

گفتنی ست جشن صدهزارتایی شدن کتاب سرباز کوچک امام نیز، ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی واقع در انتهای راهروی ۸ شبستان، برگزار می‌شود.

 

 

* آ

گزارش:صنوبرمحمدی

 

اضافه کردن دیدگاه جدید