پناهندگی ۱۳۶ دیپلمات ترکیه ای به آلمان

۱۳۹۵/۱۲/۰۷

رسانه های بین المللی از برلین، پایتخت آلمان گزارش دادند که ۱۳۶ شهروند ترکیه ای که همگی گذرنامه دیپلماتیک دارند، خواهان پناهندگی سیاسی شده اند.

 
از زمان کودتای نافرجام تابستان گذشته در ترکیه، صدها نفر از شهروندان این کشور به کشورهای مختلف، از جمله آلمان پناهنده شده اند که بر اساس اعلام دولت آلمان، تعداد ۱۳۶ نفر از آنها دیپلمات بوده اند.
 
فرانس پرس امروز گزارش داد؛ دولت آلمان در پاسخ مكتوب به پرسش يك نماينده حزب سبز‌ها در پارلمان اين كشور ، نوشته است: «دولت آمار دقيقي از تعداد سربازان، كارمندان منفصل خدمت، ديپلمات‌ها و اعضاي خانواده‌هاي آنها كه درخواست پناهندگي داده‌اند، ندارد، اما دولت فدرال مي داند كه در مجموع ۱۳۶ نفر كه گذرنامه ديپلماتيك تركيه را دارند درخواست پناهندگي كرده‌اند.»

 
این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که دولت ترکیه، همچنان به سرکوب مخالفان خود به اتهام دست داشتن در کودتای تابستان گذشته و ارتباط با جناح فتح الله گولن، مخالف سیاسی رجب طیب اردوغان ادامه می دهد.
 

از زمان وقوع کودتای نافرجام در ترکیه، صدها نفر از شهروندان ترکیه ای در جایگاه ها و مشاغل مختلف، بازداشت شده اند و حجم برخوردها به گونه ای بوده که اعتراض شفاهی برخی از کشورهای اروپایی را نیز در پی داشته است.

منبع:شبکه خبر

اضافه کردن دیدگاه جدید