پرداخت ۹۹۸ هزار وام ازدواج تا پایان آذرماه به زوج های جوان

۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور از پرداخت ۹۹۸ هزار وام ازدواج تا پایان آذرماه سال جاری به زوج های جوان در سطح کشور خبر داد.

 

 

سید جواد رضوی در ششمین گردهمایی مسئولین امور جوانان سراسر کشور که به میزبانی استان یزد برگزار می شود،  گفت: مطابق سرشماری سال ۹۵ در سطح کشور جمعیت جوان کشوری ۲۵ و یک دهم درصد معادل ۲۰ میلیون نفر است که بنابر گزارش آن، تعداد ۴۷۶ هزار واقعه ازدواج ثبت شده است.

وی افزود: بر اساس آمارهای سرشماری سیستان و بلوچستان و هرمزگان، جوان ترین استان های کشور هستند و گیلان و مازندران بالاترین سن را دارند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: وام ازدواج تا پایان آذرماه به تفکیک استان به گونه ای است که ۹۹۸ هزار فقره وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی پرداخت کرده ایم که از این تعداد اردبیل بیشترین آمار را دارد و سیستان و بلوچستان نیز کمترین دریافتی را داشته است.

رضوی تصریح کرد: در لایحه بودجه ۹۷ وام ازدواج از قلم افتاده بود که با پیگیری ها دوباره این امر انجام شد و رئیس جمهور دستور داد این میزان به ۱۵ میلیون تومان برسد.

وی ادامه داد: در ۹ ماهه امسال ۱۳۳ هزار نفر در انتظار دریافت وام ازدواج هستند که حدود ۷۰ هزار نفر در مرحله ثبت کد ملی و معرفی به شعبه هستند.

رضوی بیان کرد: امروز مراکز مشاوره به عنوان مراکز معتبر و برند مورد اعتماد مردم است و بر اساس ارزیابی ها برخی از دستگاه ها نیز ترجیح می دهند که این افراد را به مراکز دارای مجوز ورزش و جوانان ارائه دهند.

وی گفت: استان تهران ۷۶ مرکز مشاوره و بیشترین آمار را دارد و تمامی استان ها نیز این مراکز را دارا هستند که اکنون ۱۷۴ مرکز در کشور داریم و تا پایان سال به ۲۰۰ مورد نیز می رسد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان ادامه داد: ما باید به تجهیز و توسعه مراکز مشاوره به صورت مشوقانه عمل کنیم و با هزینه کم خدمات به آنها ارائه شود.

رضوی تصریح کرد: بر اساس آمارهای مراجعه کنندگان به مراکز تخصصی مشاوره در ۶ ماه اول سال ۹۶ به نوعی بوده است که حدود ۲۶ درصد از مراجعان در رده های ۲۵ تا ۳۰ سال بوده اند.

وی گفت:  حدود ۳۶ درصد برای مشکلات خانوادگی، ۳۶ درصد به منظور مشکلات رفتاری، ۱۰ درصد مشکلات زوجین و ۱۹ درصد در زمینه مشاوره پیش از ازدواج بوده اند که باید بر مبنای آن برنامه ریزی کنیم.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور خاطرنشان کرد: آموزش و مشاوره مستمر جوانان و نوجوانان، ترویج مراکز تخصصی مشاوره خانواده، برگزاری کارگاه های آموزشی در دوره های مختلف ازدواج از جمله اقداماتی است که باید به خوبی برای آن برنامه ریزی کنیم.

 

 

 

* آ 

مهر 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید