پرداخت حقوق حالت اشتغال بنیاد شهید به سربازان غیرشاغل و از کارافتاده کلی ارتش

۱۳۹۴/۰۳/۱۷

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از امکان استفاده سربازان غیرشاغل و از کارافتاده کلی ارتش از حقوق حالت اشتغال بنیاد خبر داد.

 

 مهدی ایزدی با اعلام این خبر گفت: این امکان شامل آن دسته از سربازان ارتش جمهوری اسلامی می‎شود که مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‎رسانی به ایثارگران هستند، غیرشاغل محسوب می‌شوند و در حال حاضر از ارتش جمهوری اسلامی ایران مستمری دریافت می‌کنند.این دسته از ایثارگران عزیز می‌توانند در صورت در اختیار داشتن حکم از کارافتادگی کلی، با مراجعه به مرکزی از بنیاد شهید و امور ایثارگران که پرونده آن‌ها در آن مرکز در جریان است و ارائه درخواست و تکمیل فرم‌های لازم، به جای دریافت مستمری ارتش از این پس حقوق حالت اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران را دریافت کنند.

 

بر اساس ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل در دستگاههای موضوع ماده (۲) این قانون که به صورت بسیج مردمی از سوی مراجع ذی‌صلاح نظیر نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهادسازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه و یا بر اثر ترور شهید، مفقودالاثر، جانباز از کارافتاده کلی و آزاده از کارافتاده کلی گردیده‌اند. طبق مقررات، همطراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد.

 

بر اساس تبصره این ماده حقوق وظیفه جانبازان غیرحالت اشتغال مشمول قوانین نیروهای مسلح براساس مقررات مربوط در نیروهای مسلح محاسبه و توسط نیروی مربوط پرداخت می‌گردد.

 

انتهای پیام /ج

منبع:ایسنا

 

اضافه کردن دیدگاه جدید