هفته دفاع مقدس يادآور از خود گذشتگی شهيدان و ايثارگران است

۱۳۹۶/۰۶/۳۰
مدیرکل بنیاد مازندران

 

مدیرکل بنیاد مازندران با بيان اينكه هفته دفاع مقدس يادآور از خود گذشتگی شهيدان و ايثارگران است، گفت: هشت سال دفاع مقدس تداعی گر رشادت، مقاومت و اوج ايستادگی ملت سرافراز ايران اسلامی در مقابل كفر بود.

عباسعلی رضايی مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران روز چهارشنبه بيست و نهم شهريور در سخنانی با بيان اينكه هفته دفاع مقدس يادآور از خود گذشتگی شهيدان و ايثارگران است، گفت: هشت سال دفاع مقدس تداعی گر رشادت، مقاومت و اوج ايستادگی ملت سرافراز ايران اسلامي در مقابل كفر بود.

وی با اشاره به تبيين حماسه دفاع مقدس برای نسل آينده اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فداكاری و جانفشانی جوانانی است كه با تأسی از سالار شهيدان حضرت ابا عبد الله الحسين(ع)، مبارزه در راه حق و حقيقت را فرهنگ ارزشی ملت نموده و ايثار و از خودگذشتگی را در رگ های مردم ما تزريق كرد.

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران و مسئول كميته ايثارگران گراميداشت هفته دفاع مقدس در مازندران افزود: هفته دفاع مقدس حماسه ای ماندگار در تاريخ پر افتخار انقلاب اسلامی ايران به شمار می رود كه در آن، فرزندان غيور اين مرز و بوم با نثار جان و اهدای عضوی از بدن و دشواری های دوران اسارت، از ميهن اسلامی جانانه دفاع کرده و برای هميشه نظام و انقلاب ما را بيمه كردند.

رضاييی اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای بازشناخت ظرفيت ها و ذخائر معنوی و فرهنگی شهدا و ايثارگران و بازگويی رشادت ها، جانفشانی و حماسه آفرينی دلير مردانی است كه عاشقانه دل به آرمان های امام عظيم الشأن دادند.

وی با بيان اينكه در هفته دفاع مقدس در قالب طرح سپاس از خانواده های شهدا و ايثارگران استان ديدار و از آنان دلجويی به عمل می آيد، گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس و گرامی داشت ياد و نام شهدا، مسئولين استانی و شهرستان عيادت و تكريم از بازماندگان معزز شهدا، جانبازان و آزادگان را در اولويت قرار دهند.

مسئول كميته ايثارگران هفته دفاع مقدس مازندران با اشاره به عطرافشانی مزار شهدا گفت: مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدای مازندران عصر روز پنج شنبه ششم شهريور ماه بطور همزمان در گلزارهای شهدای استان با اجرای ويژه برنامه های مهمانی لاله ها برگزار می شود.

مديركل بنياد مازندران از همه آحاد مردم شهيدپرور استان بويژه خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان دعوت كرد تا با حضور در گلزار شهدای استان، با شهدا، امام شهدا و مقام معظم رهبری مد ظله العالی تجديد پيمان كنند.

وی افزود: مسابقات فرهنگی و ورزشی جانبازان، تجليل از كاركنان رزمنده ادارات، اردوی راهيان نور، نامگذاری ادارات به نام شهدا، مسابقه مقاله نويسی، يادواره شهدا، جمع آوری خاطرات و دست نوشته های ايثارگران، زيارت عاشورا، جشنواره عكس ماندگار دفاع مقدس، اجرای برنامه زنده تلويزيونی و راديويی، همايش مديران و رؤسای ادارات با موضوع تكريم، همايش هزار نفری پيشكسوتان دفاع مقدس، ارسال پيامك، درج فرمايشات امام راحل و مقام معظم رهبری در سربرگ نامه های اداری و...از سوی كميته ايثارگران مازندران در هفته دفاع مقدس صورت می گيرد.

گفتنی است استان مازندران ده هزار و ۴۰۰ شهيد تقديم نظام و انقلاب اسلامی كرده است.

 

 

* ا 

ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید