هادی العامری: الحشد الشعبی تمام راه های ارتباطی داعش با سوریه را مسدود کرده است

۱۳۹۵/۰۹/۱۵

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز عراق، هادی العامری رئیس سازمان بدر و از فرماندهان ارشد الحشد الشعبی افزود: عناصر داعش روزانه با انجام حملات انتحاری و حمله به مواضع نیروهای عراقی در محورهای عملیاتی موصل در تلاش هستند تا جلوی پیشروی نیروهای عراقی را بگیرند.
وی گفت: داعش تلاش کرده تا محاصره نیروهای خود را در محورهای عملیاتی بشکند، اما تاکنون همه تلاش های آن ها با شکست مواجه شده است.
رئیس سازمان بدر افزود: به زودی نیروهای الحشد الشعبی امنیت مناطق گسترده ای بالغ بر ۲۰ کیلومتر در محور «عدایه» به «تل عبطه» واقع در غرب موصل را تامین خواهند کرد.
در حالی دبیر کل الحشد الشعبی از تلاش های داعش برای رفع محاصره نیروهای خود در موصل خبر داد که در رزوهای گذشته عملیات انتحاری عناصر داعش به مواضع نیروهای عراقی و مردم در موصل افزایش یافته است.
روز گذشته در حمله تروریست های داعش با یک تانکر بمب گذاری شده در محله القادسیه موصل دستکم ۲۴ نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند.
یک منبع محلی نیز در خصوص این حمله گفت: گروه تروریستی - تکفیری داعش غیرنظامیان را به دلیل همکاری با نیروهای عراقی هدف حمله قرار می دهد.
عراق از ۱۹ خرداد ماه سال ۹۳ تاکنون با بحران ناشی از اشغال مناطق زیادی از شهرهای شمال و غرب خود توسط گروهک تروریستی داعش مواجه بوده است؛ در چند ماه اخیر نیروهای مردمی و ارتش عراق موفق شده اند چند شهر این کشور از جمله 'الرمادی'، 'تکریت' و 'فلوجه' را از دست تروریست های تکفیری داعش آزاد کنند.
عملیات آزادسازی موصل از ۱۷ اکتبر (۲۶ مهرماه) گذشته، از شش محور آغاز شده و نیروهای عراقی طی روزهای اخیر توانسته اند وارد شهرک ها و محلات حومه موصل در بخش شرقی شهر شوند.
منبع: ایرنا

 

اضافه کردن دیدگاه جدید