نمایشگاه های صنایع دستی در شهرهای مختلف کردستان گشایش یافت

۱۳۹۳/۰۱/۰۴


معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان از گشایش نمایشگاه های صنایع دستی در شهرهای مختلف این استان خبر داد.

آرمان وطن دوست با اشاره به فعالیت نمایشگاه های صنایع دستی در شهرهای مختلف استان کردستان همزمان با تعطیلات سال نو بیان کرد: این نمایشگاه ها با دو هدف عرضه مستقیم تولیدات صنایع دستی و معرفی این توانمندی به مسافران نوروزی در تمامی شهرستان های استان کردستان برپا شده است.

وی ادامه داد: کردستان در حوزه صنایع دستی دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که در همین راستا این نمایشگاه ها برپا شده و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان تعطیلات عید سال جاری برپا خواهد بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان افزود: در کنار برپایی این نمایشگاه اقدامات مختلف دیگری نیز در این بخش صورت گرفته که انتظار می رود تمامی این اقدامات در راستای استقبال مناسب از مسافران و مهمانان نوروزی موثرو مفید باشد.

وی با اشاره به استقرار نيروهاي راهنماي گردشگري در محل جاذبه هاي گردشگري استان شامل موزه مردم شناسي خانه كرد، موزه سنندج، فرودگاه سنندج، عمارت مشير ديوان، عمارت خسروآباد، جهت اطلاع رساني و راهنمايي مسافران و گردشگران نوروزي عنوان کرد: برگزاري تور هاي سنندج گردي با همكاري هتل شادي سنندج، سازمان اتوبوس راني، شهرداري و اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان كه شامل بازديد از موزه هاي سنندج، مردم شناسي، عمارت مشير ديوان، مسجد جامع، پارك كوهستاني آبيدر است به صورت روزانه برگزار می شود.

وطن دوست در ادامه به اعزام كارشناسان برای بازديد از تاسيسات گردشگري به وي‍ژه واحد هاي غذا خوري بين راهي، هتلها و مهمان پذير ها اشاره كرد و بیان کرد: اعمال نظارت های لازم در این بخش یکی از اولویت های اصلی اداره کل میراث فرهنگی در کردستان به شمار می رود.

وی در پایان اظهار داشت: فعاليتهايي ديگري از جمله توزيع اقلام تبليغاتي به چادرهاي اطلاع رساني جمعيت هلال احمر، كمپ هاي شهرداري، هتلها، مراكز اقامتي آموزش و پرورش و همچنين ارسال پيامك خير مقدم به مهمانان نوروزي و تبليغ و معرفي جاذبه هاي گردشگري استان از طريق سامانه مرتبط، دادن هديه به همراه لوح تقدير به مهمانان و مسافران هتلهاي سنندج در راستاي معرفي هرچه بهتر استان انجام شده است.

انتهای پیام/آ

منبع مهر

کلید واژه های مطلب:
معاون میراث فرهنگی کردستان
|
آرمان وطن دوست
|
برپایی نمایشگاه صنایع دستی
|