نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، در سال ۹۶

۱۳۹۶/۰۲/۲۵

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، اولین نشست شوراي پژوهشي موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان در سال جاری، روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۶  با حضور آقای دکتر قاسمی مدیر عامل موسسه پیام آزادگان و اعضای شورا، آقایان: دکترسنگری، دکتر بهشتی‌پور، دکترکیانی و خانم دکتر حشمتیان برگزار شد، در این نشست برای ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی این موسسه تصمیماتی اتخاذ شد:

 

 

·     در این نشست ابتدا، طرح پیشنهادی «چشم‌انداز یک انتشارات» مورد نقد و بررسی قرار گرفت و نظراتی مطرح شد:

- با توجه به بندهای طرح «چشم‌انداز یک انتشارات» بعضی از اعضای شورا با جداسازی انتشارات از معاونت پژوهش استقبال کردند؛ از آنجایی که قبلاً نیز از اداره ارشاد مجوز انتشارات دریافت شده بود؛ لذا ضرورت تفکیک انتشارات از پژوهش و نیز مجری آن مورد بحث قرارگرفت. اما با توجه به اینکه که کتاب هم مرحله تولید دارد و هم توزیع، در مرحله تولید واحد پژوهش درگیر خواهد شد؛ اما چاپ و توزیع با انتشارات خواهد بود.

- بعضی از اعضا معتقد بودند اگر پژوهش از انتشارات جدا شود، این تفکیک به پژوهش صدمه خواهد زد، چون شأن پژوهش تولید است. ضروری است بین انتشارات و معاونت پژوهش ارتباط ارگانیک وجود داشته باشد. یعنی این ارتباط سازمانی زیر نظر معاونت پژوهش حفظ شود.

دکتر قاسمی مدیر عامل موسسه در جمع بندی نظرات اعضا فرمودند:

در حال حاضر موسسه آمادگی لازم برای ایجاد یک انتشارات را ندارد. از گذشته تاکنون افرادی در نهایت صرفه‌جویی، کار چاپ و نشر کتاب را انجام می‌دادند و توأم در همة بخش‌ها فعال بودند؛ امروز هم معاونت پژوهش به خوبی در حال انجام امور است و علاوه بر رونق در این بخش، فعالیت مربوط به کتاب را نیز به خوبی انجام می‌دهد. بنابراین فعلاً برنامه‌ای برای آن نداریم؛ اما اگر بناست اداره چاپ و توزیع داشته باشیم مانعی وجود ندارد و می‌توان با بکارگیری افراد متخصص به این امر دست یافت.

 ·     در بخش پایانی جلسه به فصلنامه پژوهشی پرداخته شد. در این زمینه استاد بهشتی‌پور مواردی را ذکر کردند:

- تعیین هدف‌گذاری فصلنامه

-تعیین مخاطبان

-شفاف‌سازی رویکرد

-توجه خاص به ویژه‌نامه با موضوعات تخصصی در کنار ۴ شماره فصلنامه

اولویت‌های جلسه بعدی شورای پژوهشی موسسه پیام آزادگان:

- تهیه پیش‌نویس برای حمایت از پایان‌نامه‌ها

- تهیه فراخوان دریافت مقاله

- پرداختن به نظام‌نامه پژوهشی

- فصلنامه پژوهشی

*/ع

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان

 

اضافه کردن دیدگاه جدید