نشست خبری رئیسان جمهوری ایران و روسیه/ تاکید بر تداوم همکاری های دوجانبه و منطقه ای

۱۳۹۶/۰۱/۰۸

 

پوتین رئیس جمهوری روسیه در این نشست در باره همکاری های منطقه ای دو کشور گفت: همکاری های تهران و مسکو در عرصه منطقه ای، امکان برقراری آتش بس در سوریه را فراهم کرد.

وی در این نشست خبری که بارتاب فوری و همزمان در رسانه های روسی یافت، افزود: تقویت همکاری های دو کشور در مبارزه با تروریسم بین المللی را بسیار مهم می دانیم. روسیه و ایران اقدام های خود را برای نابودی داعش و گروه جبهه النصره هماهنگ می کنند و این امر به حل و فصل مساله سوریه کمک می کند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین با اشاره به تلاش های دو کشور برای برقراری آتش بس و گسترش آن در سوریه، گفت: مشارکت تهران، مسکو و آنکارا به عنوان بانیان مذاکرات آستانه میان دولت سوریه و معارضان مسلح در پیشبرد صلح در این کشور سهم دارد و به مذاکرات سوری ژنو کمک می کند.

روحانی رئیس جمهوری ایران نیز در این باره گفت: مذاکرات سوری آستانه که ایران، روسیه و ترکیه بانی آن هستند ادامه می یابد.

وی افزود: نشست های سوری تا زمان دستیابی ملت سوریه به حقوق خود ادامه خواهد یافت.

پوتین در بخش دیگری از این نشست خبری اظهار کرد: ایران و روسیه تلاش می کنند، روابط خود را به سطح مشارکت راهبردی برسانند و مناسبات دوستانه و همراه با احترام است.

وی افزود: دو دولت تلاش می کنند، روابط سودمند متقابل را در عرصه های مختلف توسعه دهند و در این زمینه مصمم هستند.

پوتین اظهار کرد که با رئیس جمهوری ایران توافق شد بین دو کشور تماس های سیاسی فشرده برقرار باشد و سران نیز همکاری ها را در عرصه های گوناگون تقویت کنند.

وی ادامه داد: ایران و روسیه از جمله به همکاری برای هماهنگی اقدام ها با کشورهای تولید کننده نفت با هدف تثبیت بازاره جهانی ادامه می دهند.

 

منبع:ایسنا

اضافه کردن دیدگاه جدید