نارسایی قلب،کلیه و سکته قلبی حاصل بیماری فشار خون

۱۳۹۵/۰۹/۲۳

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران، دکتر مسعود قاسمی بابیان اینکه آمارها نشان می دهد که در حال حاضر ۸۰ درصد مردم دنیا تا سن ۷۰ سالگی تحت تأثیر نحوه زندگی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند لذا تشخیص و درمان به موقع بسیار حائز اهمیت است.
وی بیان کرد که افزایش فشارخون شریانی در صورت درمان به موقع بسیار خوب کنترل می شود و عمده عوارض ناشی از آن حذف خواهد شد.
وی ادامه داد که فشار خون بالا اغلب بدون علامت بوده و به عبارتی شایع ترین علامت فشار خون، بی علامتی است و برای همین گاهی بیماری خاموش نامیده می‌شود.
قاسمی با اشاره به اینکه کسانی آگاهانه و با وجود اطلاع از بیماری خود، درمان را با تأخیر یا اصلا برای رفع آن تلاش نمی کنند در خطر ویژه عوارض قرار دارند، گفت: عدم درمان این مشکل سبب نارسایی قلب که یکی از وخیم ترین تظاهرات فشارخون است، خواهد شد.
وی اظهار کرد: ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، غدد و قلب ،اعصاب برای ارائه آخرین دستاوردهای تشخیصی، درمانی و بیماری های مشترک قلب، مغز و غدد در تالار همایش های پژوهشگاه نیرو برگزار می ‌شود.
قاسمی افزود: در این همایش افزایش فشارخون شریانی، موضوع افزایش چربی های خون و عوارض آن بر روی قلب و مغز، مورد بحث و گفت‌وگو قرار می گیرد.
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران بیان کرد:همچنین اختلات ضربان های قلب و روشهای درمانی مدرن مثل داروهای نسل جدید و پیشرفته که عمده آن در کشور در حال مصرف است و روش های مدرن رفع تنگی عروق همچون استفاده از بالون و استند مورد مباحثه قرار خواهد گرفت.
ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، غدد و قلب ،اعصاب ۱۴ و ۱۵ بهمن در تالار همایش های پژوهشگاه نیرو برگزار می شود.
منبع: ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید