موضوع اشتغال همواره مورد توجه سازمان اقتصادی کوثر بوده است

۱۳۹۶/۱۰/۲۳

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سازمان اقتصادی کوثر در چارچوب وظایف خود در حد توان و فراتر از آن به موضوع اشتغال جوانان توجه داشته است.

 

 سید منصور میرمرادی در همایش «آشنایی با ظرفیت‌های بازار سرمایه و آینده اقتصاد ایران» گفت: مدیریت و اقتصاد از مظلوم‌ترین علوم هستند زیرا مدعیان زیادی دارند ولی اقتصاد به تعبیری، میانه‌روی و پرهیز از افراط و تفریط است و اهداف سازمان‌های اقتصادی با تلاش در این حوزه محقق می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای انجام دادن کار هدفمند است و سازمان صرفه‌جو به دنبال هزینه کردن هدفمند خواهد بود و نتیجه کلی عملکرد این سازمان تحقق اهداف کشور خواهد بود.

وی با تأکید بر رابطه دو سویه ریسک‌پذیری مدیران و پیشرفت سازمان گفت: سازمان یادگیرنده در قالب ریسک، خود را نشان می‌دهد، در واقع عدم اشرافیت به قوانین، باعث کاهش قدرت ریسک‌پذیری می‌شود. در قوانین توسعه برنامه ششم و قانون بودجه، ظرفیت‌های زیادی برای بخش‌های اقتصادی در نظر گرفته شده که با اشراف و تکیه بر آن‌ها می‌توان در اجرای اقتصاد مقاومتی به موفقیت‌هایی دست یافت.

میرمرادی با اشاره به نظارت بنیاد بر سازمان اقتصادی کوثر اظهار داشت: این سازمان از نظر اساسنامه‌ای دارای شخصیت حقوقی مستقل است و در قوانین کشور هم اشاره شده که نهادهای عمومی غیردولتی مکلف به تبعیت از قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی هستند بنابراین مدیران سازمان اقتصادی کوثر سربازان و سرداران خط مقدمی هستند که ضمن رعایت قوانین و مقررات، خروجی مدنظر سازمان را تأمین می‌کنند و خوشبختانه سال گذشته بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی و مبارزه با فساد به عنوان دستگاه برتر کشور معرفی شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد با اشاره به توجه سازمان اقتصادی کوثر به موضوع اشتغال جوانان در کشور، گفت: سازمان اقتصادی کوثر در حد توان و حتی فراتر از آن به اشتغال توجه داشته و ضرورت‌های موضوع اشتغال را در نظر داشته است.

رئیس هیئت مدیره سازمان اقتصادی کوثر با یادآوری نشست هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب ضرورت استفاده حداکثری بنیاد از همه ظرفیت‌ها را یادآوری کرد و افزود: در نهادی خدمت می‌کنیم که به جهت ارزشی بودن و خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران مورد توجه مسئولان و مردم است ضمن اینکه کارمندان این نهاد عضو جامعه ایثارگری هستند و علاوه بر خدمات رسانی باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را اجرایی و عملیاتی کنند.

در این همایش، نادریان مدیرعامل مؤسسه حسابرسی مفید راهبر نیز به شرایط حسابرسی و ارزیابی این مؤسسه از مجموعه‌های اقتصادی کشور پرداخت و پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز به تشریح قوانین و رویکردهای اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نقش سازمان‌های اقتصادی در چارچوب قوانین جدید اشاره کرد.

قالیباف‌ اصل مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادر تهران نیز فضای کسب و کار بازار سرمایه و شرایط پذیرش سازمان‌های اقتصادی در بورس را تشریح کرد.

*ج/ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید