موشک اندازی آمریکا حاصلی جز رسوایی نداشت/جهان سلطه هیچ مرزی ندارد

۱۳۹۷/۰۱/۳۱
حجت‌الاسلام صدیقی در نمازجمعه تهران

خطیب نماز جمعه تهران گفت: آمریکا عصبانی است و علت آن شکست آنها در برابر مقاومت است و این موشک اندازی آنها هیچ حاصلی جز رسوایی و بی قانونی آنها نداشت.

 

 

حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با تبریک سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار با بیان اینکه مومن زبان خود را در اختیار دارد، گفت: مومن اعضای خانواده را با زبان نمی رنجاند و جوان مومن با زبان خود حرمت پدر و مادر را زیر سوال نمی برد. چشم مومن رها و هرزه نیست، بلکه جاسوس دل است.

وی افزود: زبان و چشم دو مرکز کنترل خداجویان است. مومنین در گفتارشان اول فکر می کنند و اگر دیدند خداوند ناراضی است آن را نمی گویند و اگر دیدند خلاف ارزش های انسانی است سکوت می کنند. زبان اگر درست شود، دل درست می شود.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: آتش افروزی زبان بسیار خطرناک است و اگر انسان در خصوص زبان تقوا داشته باشد خداوند انسان را نسبت به بقیه در مسیر اصلاح قرار خواهد داد.

وی با اشاره به سالروز ولادت امام حسین(ع)، گفت: همه جاذبه های ممکن در وجود امام حسین(ع) وجود دارد. ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، افشاگری نفاق و چشمه اخلاص از جمله ویژگی های آن حضرت است. در تمام انقلاب ها مانند انقلاب علیه هوس، زیاده خواهی، تنبلی، کم کاری و غفلت، پرچم به دست امام حسین (ع) است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در انقلاب ها علیه ظالمین و مستکبرین هم کشتی نجات، امام حسین حرف اول و آخر را می زند و اقتداری که مستضعفین در عالم پیدا کردند و رعبی که به دل آمریکا و اعوان آن افتاده، زیر پرچم حسین (ع) به دست آمده است.

جهان سلطه هیچ مرزی ندارد و فقط منطق آن زور است

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه گناه باعث گرفتاری و تنگی شده و روح را زندانی می‌کند، گفت: در مقابل گناه تقوا قرار دارد و مهمترین اصل در تقوا حفظ اعتقادات خصوصا در جوانان است و باید توجه کنند که علم به تنهایی تقوا را نگه نمی دارد و علم با آلودگی دل آلوده می شود.

وی با اشاره به حمله جنایتکارانه آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، گفت: هر روز که از عمر ننگین جهان سلطه می گذرد به دست خود چهره وحشی خود را به عالم نشان می دهند. آنها نه دین دارند، نه تمدن دارند و نه قانون و هیچ ملاحظه ای را در نظر نمی گیرند. جهان سلطه هیچ مرزی ندارد و فقط منطق آن زور است و در برابر آن درسی که امام به مستضعفین مبنی بر ایستادگی در مقابل زورگویان داد کارایی دارد.

موشک اندازی آمریکا حاصلی جز رسوایی نداشت

حجت الاسلام صدیقی، گفت: آمریکا عصبانی است و علت آن شکست آنها در برابر مقاومت است چراکه نقشه هایی که برای داعش با خلق آن کشیده بودند با شکست مواجه شده است و این موشک اندازی آنها هیچ حاصلی جز رسوایی و بی قانونی آنها نداشت.

خطیب جمعه تهران با اشاره به جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی در فلسطین، اظهار داشت: آن زمانی که اسرائیل هر بلایی که بخواهد بر سر مردم فلسطین بیاورد گذشته است چراکه با انقلاب ایران همه مستضعفان جهان جان گرفته اند. جنایت های اسرائیل را نیز موجب زوال و تسریع در نابودی این رژیم می دانیم و با وعده هایی که نائب امام زمان داده اند، ان‌شاءالله مسلمانان در مسجد الاقصی بزودی بدون حضور صهیونیست ها نماز خواهند خواند.

وی با اشاره به دیدار سربازان گمنام امام زمان(عج) با رهبر انقلاب در هفته جاری، خاطرنشان کرد: مطالبی که رهبر انقلاب در این دیدار مطرح کردند بسیار حائز اهمیت است. مسئله نفوذ و اینکه رهبری فرمودند در میدان جنگ بزرگ و پیچیده قرار داریم. هرقدر که بحث نفوذ بررسی شود کم است چراکه نفاق اسلام را به مصیبت های بسیاری دچار کرده است.

حجت الاسلام صدیقی افزود: همه مردم باید مراقب باشند و نفوذی ها را بشناسند؛ آنهایی که دلی با بیگانه دارند اما در میان ما دم از خدمت می زنند. باید شاخصه های آن مشخص شود که چه کسی نفوذی است و چه کسی در خدمت مردم و نظام است.

کشورهایی که به آمریکا متکی هستند هیچ کدام به جایی نرسیدند

خطیب نماز جمعه تهران نفوذ و سرقت اطلاعات را دیگر موضوع حائز اهمیت در حیطه ماموریت سربازان گمنام امام زمان (عج) برشمرد و اظهار داشت: بازرسی هایی که انجام می شود گمان نکنید که بازرسی است، اینها سرقت اطلاعات و خیانت و ایجاد خطر برای آینده است.

وی تغییر محاسبات تصمیم گیران کشور را بعنوان یکی دیگر از خطرات بحث نفوذ نام برد و ادامه داد: دشمنان فضایی را برای تصمیم گیرندگان کشوری به وجود می آورند که خودشان را بین تسلیم و نابودی می بینند و در نهایت تسلیم را به نابودی ترجیح می دهند.

حجت الاسلام صدیقی، گفت: دشمن با نفوذ خود ممکن است در دفتر یک مسئولی تحت عنوان مشاور و یا غیره، فضایی را ایجاد کنند که آن مسئول دچار اشتباه در محاسبات شود.

خطیب جمعه تهران با اشاره به تلاش دشمن برای تغییر باورهای مردم از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، تصریح کرد: امروز مفتخر به آن هستیم که خودمان پیام رسان ایجاد کرده ایم و اسرارمان نزد بیگانه نیست. دشمنان می خواهند مردم را به این باور برسانند که انقلاب هیچ کاری برای شما نکرده است. کشورهایی که به آمریکا متکی هستند هیچ کدام به جایی نرسیدند.

وی افزود: عربستان با امکانات مالی که دارد تبدیل به گاو شیرده آمریکا شده است که هیچ عزت و اقتداری ندارد تا جایی که یک قلدری آن را تعبیر به یک حیوان می کند.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه مشت محکم ملت ایران دهان دشمنان را خرد می کند، گفت: ایجاد نابسامانی مالی و اقتصادی که دو بعد تحریم و تحریک دارد سیاست دیگر دشمنان است. سوء‌مدیریت، عدم نظارت و نفوذ عوامل این موضوع است و نابسامانی ها کار نفوذی هایی است که بخشی از آنها مزدبگیرند و بخشی دیگر تحت تاثیر شرایط فرهنگی با آنها هم صدا هستند.

ارتش مجموعه ای از نیروهای جان برکف و ایثارگر است

خطیب جمعه تهران با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد آشفتگی های امنیتی در کشور در سال های ۷۸ و ۸۸ ، تاکید کرد: در سال ۹۶ هم بنا داشتند در سه مرحله کار نظام را تمام بکنند و عمدتا هم از طریق تلگرام و شبکه های اجتماعی بود که ایجاد نا امنی اخلاقی، اقتصادی و سیاسی و اجتماعی را به همراه دارد.

وی افزود: مردم، مسئولین و سربازان گمنام امام زمان باید هوشیار باشند. تنها کشف شبکه ها کافی نیست بلکه باید تهاجمی عمل کنند تا آنها نتوانند برای ما نقشه تهیه کنند.

حجت الاسلام صدیقی با تبریک روز ارتش و سالروز تاسیس سپاه پاسداران، گفت: ارتش مجموعه ای از نیروهای جان برکف و ایثارگر است. ارتش با صلابت کامل در مسیر کسب اقتدارهای جدید است. پاسداران فرزندان شهادت و نهال هایی هستند که امام (ره) آنها را غرس کرد.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران به گردن ما حق بسیار دارند و سلامتی خود را در این راه از دست دادند، اظهار داشت: بعضی از جانبازان می گویند برخی مسئولین به مناطق عملیاتی می روند و از آنجا بازدید می کنند، اما به دیدار ما که سندهای زنده ایام دفاع مقدس هستیم نمی آیند. این حرف حقی است و از علما، مسئولین و دیگران انتظار دارند و تقاضا دارم که ملاقات های نشاط آور و درس آموزی با این عزیزان ترتیب داده شود.

وی در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در تهران، گفت: بحمدالله ایران اسلامی امروز مهد قرآن است و آموزش های قرانی از طریق سازمان ها و ارگان های مختلف ارائه می شود.

 

 

* ا 

مهر

 

اضافه کردن دیدگاه جدید