مسواک زدن پس از غذاهای اسیدی، عامل مهم تخریب دندانها

۱۳۹۳/۰۹/۲۴

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهیار قیوم‌آبادی متخصص دندانپزشکی در گفتگویی تصریح کرد: بسیاری از افراد در خصوص زمان دقیق مسواک زدن اطلاع کافی ندارند و به همین دلیل با وجود اینکه به طور حتم مسواک می‌‍زنند حتی از نخ دندان نیز استفاده می‌کنند دچار مشکلات مربوط به دندان می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه غذاهای اسیدی تاثیرات منفی قابل ملاحظه‌ای بر روی سلامتی دندانها دارند تاکید کرد: بررسیها نشان می‌دهند که مسواک زدن پس از خوردن غذاهای اسیدی عامل بسیار مهم تخریب دندانها بوده که متاسفانه اغلب افراد جامعه از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

 

قیوم‌آبادی گفت: در واقع غذاها و نوشیدنی‌های اسیدی مانند برخی از مرکبات و آب میوه‌های که در وعده‌های غذایی اصلی مصرف می‌شوند، می‌توانند موجب نرم شدن مینای دندان شود که مسواک زدن بلافاصله پس از مصرف این نوع غذاها و نوشیدنی ها باعث سایش مینای دندان و در نتیجه پوسیدگی دندانها می‌شود.

 

وی یادآور شد: بهتر است مسواک زدن حدود یک ساعت پس از مصرف غذاهای اسیدی صورت گیرد تا احتمال بروز درد و حساسیت شدید دندانی و همچنین مشکلات زیبایی دندانها و حتی پوسیدگی دندانها برطرف شده و سلامتی دهان و دندان حفظ شود.

 

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید