مراسم شهید آزاده عباس زورقی با حضور آزادگان کمپ دهی + تصاویر

۱۳۹۷/۰۵/۱۰
برنامه های آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  مراسم سومین و هفتمین روز شهادت آزاده جانباز شهید عباس زروقی معروف به عمو عوض از آزادگان کمپ ده رمادی در شهرستان علی آباد استان گلستان با حضورتعدادی از آزادگان کمپ دهی کشور برگزار گردید.

 آزاده جانباز شهید عباس زروقی از آزادگان کمپ دهی پس از تحمل شکنجه های بسیار اسارت ،بعداز مدتی بستری بودن در بیمارستان سرانجام از شامگاه سه شنبه ۲مرداد۹۷ به یاران شهیدش پیوست. 

در این مراسم آزادگان کمپ دهی حسین ریاحی و احمد منوچهر از بندرگز، سیدحسین مقدم ازکردکوی،حسین ربیعی و محمد بهلول از گرگان،عیسی سارائی از علی آباد،اسحاق جانی از آزادشهر و جعفر مزیدها از بهشهر حضور داشتند.

دراین مراسم آزاده حسین ربیعی عضو شورای اسلامی شهر گرگان از همرزمان و همبندان اسارت خاطراتی را از شهید آزاده جانباز عباس زورقی برای حاضران بیان کرد.

آزاده جعفر مزیدها دبیر مجمع فرهنگی سید آزادگان کمپ ده رمادی کشور و دبیر هیجدمین همایش آزادگان کمپ ده رمادی که ۲تا ۴ مرداد۹۷ در همدان برگزار گردیده بود با حضور در این مراسم ضمن ابلاغ سلام و عرض تسلیت دوستان آزاده شرکت کننده در این همایش به خانواده شهیدآزاده جانباز عباس زورقی، از رشادت ها و شکنجه های انجام شده در خلال دوران اسارت ایشان در بصره و استخبارات بغداد گفت: آزاده شهید عباس زورقی در تاریخ ۲۲ اسفند ۶۴ در خلال عملیات والفجر ۸ به اسارت گرفته شد و با توجه به قد بلند و رشیدش، توسط سربازان بعثی به فرماندهی ماهر عبدالرشید در بصره شکنجه بسیار گردید تا جاییکه ما چهارنفر را شهید آزاده زورقی،آزاده سردار ابراهیم عجم،آزاده نوروز رنجبر و این حقیر به علت شناسایی جداگانه شکنجه می کردند.

آزاده مزیدها با نشان دادن عکس اولین روز اسارت آزاده شهید جانباز عباس زورقی که در روزنامه ها و تلویزیون عراق منعکس شده بود، افزود: به علت ضربات زیاد سر ایشان شکست و خون تمام لباسش را فرا گرفت تا جاییکه به دستور فرمانده عراقی ماهرعبدالرشید لباسش را با لباس عراقی عوض کردند.

وی افزود: تعداد۱۵۰ نفر از آزادگان کمپ دهی شرکت کننده درهیجدمین همایش آزادگان کمپ ده در همدان ،نماز شب اول قبر یا نماز لَیلَةُ الدّفن، این شهید آزاده باهم اقامه و ثواب آنرا به بلند شهید آزاده جانباز عباس زورقی فرزند محمد اهداء نمودند.

در پایان مراسم آزادگان حاضر همراه با خانواده شهید آزاده جانباز عباس زورقی با حضوردر گلزار شهدا و امامزاده الزمد در شهرستان علی آباد بر سرمزار این شهیدآزاده با قرائت فاتحه و نثار گل ادای احترام نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

شهید ازاده عباس زروقی نفر وسط ایستاده از تزادگان کمپ ده  

 

* ا 

اضافه کردن دیدگاه جدید