مراسم سالروز ورود آزادگان شهرستان شهرضا + تصاویر

۱۳۹۵/۰۶/۰۲

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،همایش «از زبان سرو آزاد» در شهرضا برای تجلیل از مقام شامخ آزادگان برگزار شد.

 

محمدعلی جعفری در این همایش اظهار کرد: جلسات متعددی برای چاپ کتاب خاطرات آزادگان شهرضا انجام شد و پس از چندین جلسه برنامه‌ریزی، رونمایی از کتاب در این همایش انجام شد.

 

رئیس اداره ارشاد شهرضا با اشاره به تلاش‌های زیاد برای چاپ این کتاب، افزود: برای تهیه این کتاب خاطرات از زبان آزادگان بیان شده، کار ضبط و پیاده‌سازی صوت‌ها انجام گرفت و پس از چند نوبت ویراستاری کتاب به چاپ رسید.

 

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای ویراستاری و چاپ کتاب در کمترین زمان ممکن صورت گرفته، تصریح کرد: با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، کار ویراستاری و چاپ کتاب در زمانی ۵ روزه به اتمام رسید.

 

جعفری با اشاره به برنامه‌های همایش «زبان سرو آزاد»، خاطرنشان کرد: از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این روز تئاتر بداهه آزادگان است که بدون هیچ نمایشنامه و سناریوی قبلی و هیچ نوع دکوری بر روی صحنه به نمایش در خواهد آمد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه سیاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا در یک سال گذشته تقویت اقدامات فرهنگی مکتوب بوده است، عنوان کرد: آن اقدامات فرهنگی که ماندگار می‌شود و تمام نسل‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند، اقدامات فرهنگی مکتوب به ویژه کتابت کتاب است.

 

در پایان این مراسم از کتاب «... تا بوسه بر خاک وطن» که مجموعه‌ای از خاطرات آزادگان شهرستان شهرضا در  دوران اسارت است و به کوشش مرتضی صدری تألیف شده و از کتاب «ستاره‌ای اما بر خاک» که مجموعه‌ای از خاطرات سردار شهید میرکاظمی است رونمایی شد.