مراسم تشییع پیکر ۱۵۰شهید تازه تفحص یافته با حضور آزادگان برگزارشد

۱۳۹۸/۰۴/۰۶

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی پیام آزادگان ، همزمان با سالروز شهادت بنیانگذار فقه جعفری حضرت امام جعفرصادق(ع)، مراسم تشییع پیکرمطهر ۱۵۰شهید تازه تفحص یافته دوران دفاع مقدس نیز در تهران برگزار شد.

 

این مراسم باشکوه که با حضور اقشارمختلف مردم حزب الله، خانواده معظم شهدا، آزادگان استان تهران و جانبازان ۸سال دفاع مقدس رنگ و بوی زیباتری یافته بود، این پیام را یادآورمی ساخت که "زمان هرچه را کهنه می کند مگر خون شهدا".

در مراسم وداع با ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس، حجت الاسلام والمسلمین رییسی ریاست قوه قضاییه با اشاره به حدیثی از امام جعفرصادق(ع) گفت:  حق شناسی مردم از ادای تکلیف به ساحت مقدس کسانی که جان خود را برای حفط امنیت، اقتدار و حفظ آقایی و عظمت کشور و حاکمیت اسلام بر تمامی زوایای جامعه اسلامی هدیه کرده اند وظیفه همه ماست که نسبت به این پیکرهای پاک و عظمتی که آنها آفریده اند ادای دین نماییم.

ریاست قوه قضاییه همچنین متذکر شد: شهدا با ما سخن می گویند اما گوش شنوایی لازم است که سخنان آنان را بشنود. شهدا به ما درس خداشناسی را می آموزند چرا که آنها مظهر خداشناسی و تلاش برای خدا و اخلاص بودند.

رییسی همچنین گفت: دیروز شهدا درس دشمن شناسی داشتند و امروز پیام آنها به مردم جهان رسیده زیرا هرجا که سخن از حق خواهی و عدالتخواهی است، امتداد آن نظام جمهوری اسلامی ایران است. شهدا به ما ایستادگی و مقاومت را آموختند و امروز هرچه داریم نه راهبرد مذاکره و نه راهبرد تسلیم است بلکه آن چه از شهدا آموخته ایم راهبرد مقاومت است که رهبری هم بر آن تاکید فرموده اند.

وی درپایان سخنان خود تاکید کرد: پیام شهدا پیام عزت و اقتدار و احساس مسوولیت و پیام اطاعت از فرامین رهبری است. امید آن داریم که خداوند همه ما را برای شنیدن پیام انسان ساز شهیدان کرامت نماید و همه بدانیم که خداوند از خون شهیدان نمی گذرد زیرا خون شهیدان متصل به ثارالله و امتداد عاشورای حسینی است.

دربخش دیگری از این مراسم به سراغ بانوانیرفتیم که هرکدام دلیلی برای حضورشان در این مراسم سراسر معنویت داشتند:

بانویی چادر به سرکشیده و ناله کنان می گوید: بنویس من و همسرم دوماهه نامزد بودیم که او رفت و دیگر نیامد. شاید پیکر او نیز در میان این شهدا باشد.  در میان هق هق گریه هایش درمی یابم که پس از سالها، او هنوز سر پیمان خود وفادار مانده است.

 چشمم به مادری می افتد که به سختی روی پاهای خود ایستاده و تنها  درسکوت مات و مبهوت به تابوت ها می نگرد.

شاید او نیز  یکی از مادران "انتظار"باشد. از زیر پرچادرش قاب عکس نوجوانی بیرون زده. با چشمانی اشکبار هرازگاهی نگاهش می کند و دوباره آن را زیر پر چادرش محبوس می نماید.

مریم قرعه داغی بانویی است که خردسالی اش با روزهای جنگ گره خورده و تنها موشک باران شهرها را به خاطر دارد. او علت حضورش را درمراسم وداع با شهدا می گوید: شهدا برای برپا ماندن دین و کشورمان زحمات بسیاری کشیده اند و این قدم های کوچک تنها ادای دینی است به این عزیزان که ادامه دهنده مسیر آنان باشیم. زیرا شهدا راه را به ما نشان داده اند و وظیفه تک تک ما اعم از مسوولان نظام و عموم افراد جامعه است که با قلم و قدممان پیش زمینه ظهور آقا امام زمان(عج) را فراهم سازیم.

مراسم وداع با پیکر مظهر ۱۵۰شهدید دفاع مقدس درمیان اشک و ناله جمعیتی که برای بدرقه آنان تا معراج الشهدا آمده اند ادامه دارد اما "راه" همچنان باقی است.

بدرود

 

 

* آ 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید