متضرر شدن فقرا از سیاست‌های غلط پولی، مالی و ارزی

۱۳۹۷/۰۲/۲۵
قائم‌مقام کمیته امداد مطرح کرد

قائم‌مقام کمیته امداد گفت: اگر مبارزه با فقر از طریق تصویب قوانین و سیاست‌های پولی و مالی و سیاست‌های ارزی تلاش نشود، اتفاقاتی رخ می‌دهد که آثار آن در زندگی قشر ضعیف جامعه نمایان خواهد شد.

 

 

به نقل از سایت خبری کمیته امداد امام خمینی، سید امیر منصور برقعی، قائم‌مقام کمیته امداد با بیان اینکه دولت و مجلس به بخشی از وظایف خود در برابر محرومان عمل کرده‌اند گفت: اگر درزمینهٔ مبارزه با فقر از طریق تصویب قوانین و سیاست‌های پولی و مالی و سیاست‌های ارزی تلاش جدی نشود، اتفاقاتی رخ می‌دهد که آثار آن در فاصله نه‌چندان دور در زندگی قشر ضعیف جامعه نمایان خواهد شد.

وی ادامه داد: البته تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داده که صورت‌مسئله‌های بزرگ بدون حضور فراگیر مردم قابل‌حل نیست و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

برقعی با تأکید بر تقویت رویکرد تحولی و جهادی در کمیته امداد، همراهی مردمی برای رفع فقر را سرمایه اجتماعی این نهاد دانست و اظهار کرد: پس از حل مشکل فقر اقتصادی طبق توصیه مقام معظم رهبری کمیته امداد باید بر روی فعالیت‌های فرهنگی متمرکز شود.

قائم‌مقام کمیته امداد با ابراز تأسف از اینکه سالمندان فاقد درآمد موردحمایت فرزندان نیستند گفت: این در حالی است که طبق شرع و قانون مدنی تأمین نیازهای زندگی والدین باید توسط فرزندان انجام شود.

وی علت بی‌توجهی فرزندان به والدین سالمند را کم‌کاری فرهنگی دستگاه‌های متولی دانست و اعلام کرد: هم‌اکنون یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۶۰ درصد آن‌ها تنها زندگی می‌کنند.

برقعی امدادگران کمیته امداد را سربازان فقرزدایی نامید و تأکید کرد: برای رفع مشکلات جامعه هدف باید منشأ مشکلات را به‌خوبی شناسایی کرد.

 

 

 

 

* آ 

مهر 

اضافه کردن دیدگاه جدید