قوانین مرتبط با ایثارگران در دستگاه‌ های اجرایی بررسی می ‌شود

۱۳۹۷/۰۱/۲۷

مدیرکل دفتر دانش‌ پژوهان و تشکل ‌های شاهد و ایثارگر گفت: کمیته‌ ای متشکل از تشکل‌ ها و نخبگان شاهد و ایثارگر اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران در سازمان‌ ها و دستگاه ‌های مختلف را بررسی می‌ کنند.

 

مدیرکل دفتر دانش‌ پژوهان و تشکل ‌های شاهد و ایثارگر گفت: کمیته‌ ای متشکل از تشکل‌ ها و نخبگان شاهد و ایثارگر اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران در سازمان‌ ها و دستگاه ‌های مختلف را بررسی می‌ کنند.

 
 از اعلام روز چهارشنبه هفته گذشته، بنیادشهید، اسلام کریمی در جلسه دبیرخانه تشکل‌ های شاهد و ایثارگر که با حضور تعدادی از دبیران تشکل‌ های شاهد و ایثارگر برگزار شد، امنیت و آرامش امروز را مدیون جانفشانی‌ های شهدا و ایثارگران دانست و افزود: وظیفه همه مسئولان اجرایی است که در راستای خدمات ‌دهی به خانواده ‌های شهدا و ایثارگران تلاش کنند و هر خدمتی به این افراد ارائه شود در برابر زحمات آنها بسیار ناچیز است.

وی اظهارداشت: جامعه ایثارگری به عنوان قشر برجسته جامعه هستند و نظام جمهوری اسلامی خود را مکلف می‌ داند تا نسبت به خدمت‌ رسانی و حل مسائل و مشکلات ایثارگران تمام تلاش خود را به کار گیرد.

مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل ‌های شاهد و ایثارگر ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات سازمان‌ ها و دستگاه‌ ها در اجرایی شدن قوانین مربوط به ایثارگران با اشاره به یکی از فرمایشات امام راحل گفت: ایشان فرمودند «نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند» و برهمین اساس از مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط می‌ خواهیم به استناد قانون جامع خدمات ‌رسانی به ایثارگران به وظایف خود در این قانون به نحو شایسته عمل کنند.

کریمی افزود: امروز قوانین خوبی در باره خدمات‌دهی به خانواده شاهد و ایثارگر وجود دارد که در برخی از دستگاه‌ ها متاسفانه موارد قانونی در حق خانواده‌ های شهدا و ایثارگران به خوبی اجرا نمی ‌شود و یا به صورت سلیقه‌ ای انجام می ‌شود که این روند مناسبی نیست.

مدیرکل دفتر دانش ‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تاکید کرد: با تبیین قوانین مربوط به ایثارگران همکاری و مساعدت مسئولان نسبت به اجرای این مقررات ارتقا می ‌یابد.

کریمی با اشاره به تشکیل کمیته ‌ای از تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر با هدف پیگیری حقوق جامعه ایثارگران در دستگاه‌ ها تاکید کرد: با شناسایی دلایل عدم اجرای قانون و مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد، می ‌توان تصمیمات بهتری در راستای رفع آنها اتخاذ کرد و در نهایت در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران پیگیری‌های قانونی قابل انجام خواهد بود.

براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر است.
 
*ج/ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید