قابل توجه ایثارگران!

۱۳۹۴/۰۵/۲۶

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت، دو فوریت طرح «ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را با ۱۵۱ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر تصویب کردند؛ جزئیات این طرح پس از این در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی بررسی و به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

 

 

بر اساس ماده واحده این طرح که به امضای ۱۳۷ نفر از نمایندگان رسیده است، هر گونه بکارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات بازپرداخت یا بازنشسته شده و یا می‌شوند، در دستگاه‌های اجرایی و یا دارای ردیف و یا هر دستگاهی که به نحوی از آنها از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند، به استثنای نیروهای مسلح، استانداران، وزرا و قائم مقام آنها، رئیس و معاون اول قوه قضاییه و نمایندگان مجلس، ممنوع بوده و هر گونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به بازنشسته و بازخرید دستگاه‌های مذکور یا دارندگان ردیف بودجه ممنوع است.

 

 

کلیه مصوبات دولت در خصوص استفاده از بازنشستگان و دعوت از آنان ملغی است. بر اساس این مصوبه، کلیه قوانین و مقررات عام مغایر این حکم از جمله بند «ب» ماده ۶۵ قانون برنامه پنجم توسعه ملغی می‌شود.

 

 

""ماده ۶۵ ب ـ هرگونه به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات، بازخرید یا بازنشسته‌شده یا می‌شوند به استثناء مقامات، اعضاء هیأت علمی، ایثارگران، فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر در دستگاههای اجرائی یا دارای ردیف یا هر دستگاهی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کند، ممنوع و همچنین هرگونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به افراد بازنشسته و بازخرید توسط دستگاههای مذکور ممنوع است.

 

 

کلیه قوانین و مقررات عام مغایر این حکم به استثناء ماده (۴۱) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده (۹۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۹۱) قانون استخدام کشوری لغو می‌گردد. "" لازم است دوستان جانباز و ایثارگر و تشکل های مرتبط از امکانات خود استفاده نمایند تا قبل از بررسی طرح و تصویب آن ، طرح مذکور به نفع ایثارگران در مجلس اصلاح گردد.

 

انتهای پیام/م

منبع: فاش نیوز

اضافه کردن دیدگاه جدید