فرهنگ ایثار و شهادت وحدت ملی عمیقی ایجاد کرد

۱۳۹۶/۰۵/۳۱
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی  گفت : فرهنگ ایثار و شهادت یک وحدت ملی، مذهبی عمیقی را در بین مردم شیعه، سنی و اقوام مختلف جامعه ایجاد کرد و شهادت هر شهید چشمه ایثار را در قلب مردم خروشان کرد.

 

عابدین عابدی مقدم در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم سراسر کشور ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران که در هتل صدر مشهد مقدس برگزار شد، گفت: پایبندی به دین مبین اسلام اتحاد و همبستگی اقشار مختلف مردم را در جهت حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تضمین می کند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یک وحدت ملی، مذهبی عمیقی را در بین مردم شیعه، سنی و اقوام مختلف جامعه ایجاد کرد و شهادت هر شهید چشمه ایثار را در قلب مردم خروشان کرد.

وی به سرگذشت پژوهی شهیدان اشاره کرد و گفت: سیره شهدا با شهید پژوهی توسط دانش آموزان فرهنگ ایثار و شهات را به نسل بعدی انتقال می دهد.

عابدی مقدم در همین راستا خاطرنشان کرد: پرداختن به سیره شهدا، مقاومت و پویایی جامعه را تضمین می کند و به جامعه ظرفیت روحی می بخشد و ضعف و سستی را از بین می برد. اگر خون شهیدان نبود از اسلام ناب محمدی(ص) نیز خبری نبود.

وی به اجرای طرح راوی معلم اشاره کرد و گفت: در طرح راوی معلم که با همکاری آموزش‌وپرورش و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان انجام شد، راویان معلم پس از گذراندان دوره تخصصی روایتگری دفاع مقدس در کلاس های مدارس رشادت ها و دلاوریهای شهدا و ایثارگران را برای دانش آموزان نقل می کنند

 

* ا 

ایثار

 

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید