فرزندان شهدا و ایثارگران باید آماده برای جهاد شوند

۱۳۹۷/۰۶/۱۸

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان تربت حیدریه گفت: فرزندان شهدا ، جانبازان و آزادگان باید در سنگر علم و دانش آماده جهاد شوند.

 

محمد حسینعلی‌زاده در مراسم تجليل از دانش آموزان ممتاز شاهد و ايثارگر تربت‌حيدريه که شنبه ۱۷ شهريور در سالن انديشه اين شهرستان برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: فرزندان شهدا به عنوان سربازان، مجاهدان اسلام و انقلاب و مدافعان ارزش‌های اسلامی هستند و اهمیت تربیت اسلامی فرزندان ایثارگران، با خانواده و در مرحله بعد با مدیران و معلمان آنان است.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران بر لزوم استفاده از متخصصین مسائل آموزشی در جهت برنامه‌ریزی برای تعلیم و تربیت صحیح فرزندان شهدا و ایثارگران تاکید کرد و اظهار داشت: فرزندان شهداو ایثارگران که سرمایه‌ی بزرگ ملی ما هستند باید همچون پدران خود برای عظمت و عزت ایران اسلامی جهاد کنند و با افتخار و سربلندی راه آنان را ادامه دهند.

در ادامه رئیس ستاد شاهد آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ما در آموزش و پرورش افتخار می‌کنیم که خادمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستیم، کسانی که فرزند شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و آزادگان سرافراز میهن اسلامی هستند.

سعادتمند ادامه داد: این بزرگواران، وارثان خون شهدا، راویان حماسه آفرینی پدران و ثمره تلاش مادران خود هستند و ما به فرزندان برومند انقلاب اسلامی به عنوان مدافعان ارزش‌های انقلاب و ادامه دهنده آرمان‌های متعالی پدرانشان نگاهی ویژه داریم، چرا که حیات جامعه اسلامی را در احیای ارزش‌های جهاد و شهادت می‌دانیم و ارزش‌هایی که سالکان آن پدران شهید همین فرزندان بوده‌اند .

این مراسم با حضور سعید نیروی معاون مدیر کل و مدیریت آموزش و پرورش، حسین حیدری مسئول ستاد شاهد آموزش و پرورش، تنی چند از مسئولان ادارات و نهادها و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در پایان این برنامه که به همت بنیاد و آموزش و پرورش برگزار شد، از ۸۸ نفر از دانش آموزان شاهد و ایثارگر تجلیل و تکریم به عمل آمد که ۵۶ درصد از دانش آموزان ممتاز می‌باشند.

گفتنی است شهرستان تربت حیدریه ۶۶۹شهید، یک هزارو ۸۵۰ جانباز و ۱۲۴آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

انتهاي پيام/

 
*ج/ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید