عیادت از جانباز و آزاده دلاور سردار حاج محبعلی فارسی

۱۳۹۵/۱۰/۲۷

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، آزاده علیرضا زینلی نماینده موسسه پیام آزادگان در استان سیستان و بلوچستان و مشاور استاندار در امور ایثارگران با همراهی جمعی از آزادگان عضو شورای استانی این موسسه روز یکشنبه ۲۶ دی ۹۵  با آزاده وجانباز سرافرازسپاه اسلام سردار سرتیپ دوم پاسدار حاج محبعلی فارسی که دربستر بیماری می باشند، دیدار و گفتگو نمودند.

 

 

در این دیدار که سردار کوهکن مدیرکل محترم بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیز حضور داشتند، از صبر و استقامت خانواده محترم سردار آزاده و جانباز حاج محبعلی فارسی در پرستاری این فرمانده غیور و دلاورمرد که سالیان متمادی در کسوت فرماندهی گردانهای ۴۰۹و۴۰۵ لشکر همیشه پیروز ۴۱ ثارالله (متشکل از گردانهای سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان) به فرماندهی سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در دفاع مقدس بودند، تجلیل به عمل آمد و شفای عاجل ایشان نیز از درگاه خداوند سبحان مسئلت شد.
شایان ذکر است که سردار حاج محبعلی فارسی درعملیاتهای مختلف جنگ از سال ۱۳۶۰ در کنار حاج قاسم سلیمانی و شهید بزرگوار، امیرالشهدای استان حاج قاسم میرحسینی قائم مقام لشکر۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس نقش بی بدیلی را ایفا نمودند. ایشان از سال ۱۳۶۴به عنوان فرمانده گردان مستقل۴۰۹ استان سیستان و بلوچستان منصوب و با درایت و فرماندهی  ممتازی که درعملیاتهای مختلف از ایشان دیده  میشد، همواره از یاران صدیق فرماندهی لشگر۴۱ ثارالله محسوب و سخترین  ماموریتها بردوش ایشان ونیروهای تحت امرشان گذاشته می شد.
حاج محبعلی فارسی در تاریخ ۳۱تیرماه ۱۳۶۷درحالیکه فرماندهی گردان ۴۰۵ لشکر۴۱ ثارالله را برعهده داشت، در محور اهواز خرمشهر با هوش وذکاوت خویش درجریان عقب راندن نیروهای بعثی و جلوگیری از اسارت هزاران  نفر و در حال دفاع  جانانه در ایستگاه حسینیه، درشرایطی که بالگردهای دشمن از یک سو ونفربرهای   نیروهای بعثی از سویی دیگر  بچه های گردان را به محاصره خویش در اورده بودند، پس از ساعتها مقاومت  به اسارت دشمن درآمدند.
ایشان در دوران اسارت در اردوگاه  ۱۷و۱۸ تکریت، مدیریت  و رهبری  بچه ها را به نحو خردمندانه ای برعهده داشتند و در وحدت  و صبر و بصیرت  آزادگان در برابر فشار شکنجه های سخت و طاقت فرسای دشمن نقش آفرینی نمودند.
این جانباز و آزاده سرافراز، در ابانماه سال ۶۹ به آغوش میهن اسلامی و خانواده وهمرزمان خود بازگشتند و تازه دوران سخت  رنجها و مشقات  پس از اسارت ایشان به دلیل عوارض و جراحات شیمیایی از ناحیه  ریه و کبد آغاز شد که  هم اینک نیز همچنان در بستر بیماری بسر می برند.
با التماس دعای خیر از همه عزیزان، شفای عاجل این اسطوره  صبر و مقاومت را از درگاه خداوند سبحان مسئلت می نماییم.

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان

 

اضافه کردن دیدگاه جدید