عصبانیت رسانه حامی منافقین از اقبال مردم به سرباز کوچک امام‌

۱۳۹۸/۰۲/۱۷
طی گزارشی عنوان شد؛
سرباز کوچک امام

 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی پیام آزادگان، رادیو زمانه، یکی از رسانه‌های حامی منافقین، طی گزارشی خشم و عصبانیت خود را از استقبال گستردة مردم از کتاب سرباز کوچک امام‌ره ابراز نموده است.

 این رسانه که با حمایت مالی دولت هلند فعالیت می‌کند و سابقه حمایت‌های بسیاری از گروه‌های ضدایرانی، تروریست‌ها و اپوزیسیون خارج‌نشین را در کارنامة خود دارد، در متنی سراسر خشم، توهم، خطا و گاف‌های خبری، دربارة فروش بالای این کتاب در میان مردم دست به ادعاهای مضحکی زده است. حرف‌های مفت و صدمن‌یه‌غازی که نشان می‌دهد دشمن حتی درک درستی از فضای فرهنگی جامعة ایران ندارد. مثلاً تیراژ کتاب را نیم‌میلیونی عنوان می‌کند و مدعی‌شده است این کتاب، مثل نان و خرما، خیرات می‌شود، ولی دریافت‌کنندگان آن را در آشغال‌دانی می‌اندازند! اما در همین متن به خوانندگان این کتاب لقب جاهل و نادان می‌دهد!

نویسندة این متن که گویا دشمنیِ عجیب  و ‌غریبی با رزمندگان و بسیجیان هشت سال دفاع‌مقدس دارد، با افترا به آزادگان جنگ تحمیلی و به‌ویژه مهدی طحانیان، تا جایی پیش می‌رود که به جانبداری از صدام در برابر امام خمینی(ره) می‌پردازد! با اینکه به گواهی آزادگان هم‌اردوگاهی با مهدی طحانیان، این آزادة نوجوان در اردوگاه‌ رژیم بعث، با همة فشار رسانه‌ای و شکنجه‌های روحی و جسمی، بارها و بارها با شجاعت اعلان می‌کرد به زور و اصرار خودم به جبهه رفتم، اما دشمنان قسم‌خورده‌ای که مصداق صُمٌّ بُكْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَرْجِعُونَ هستند، همچنان بر خیال باطل خود پافشاری می کنند.

به‌نظر می‌رسد دلیل اصلی عصبانیت و توهین‌های این رسانه به کتاب سرباز کوچک امام‌ره و مهدی طحانیان، فقط و فقط موفقیت این کتاب در جلب نظر عموم مخاطبان در سطح جامعه است و لاغیر؛ کتابی که طرفداران آن از همة اقشار جامعه‌اند: از مذهبی و غیرمذهبی، انقلابی و غیرانقلابی، باحجاب و کم‌حجاب و حتی فارسی‌زبانان کشورهای همسایه.

البته میزان این عصبانیت آن‌قدر زیاد است که این گزارش را از قواعد حرفه‌ای دور کرده است و نگارنده را، به جای تحقیق، به دام توهمات انداخته است. نویسنده، در پایان، این کتاب را به چماق تشبیه کرده است!

پس از انتشار تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب سرباز کوچک امام‌ره و تحسین آن در میان کارشناسان و منتقدان، این کتاب مورد استقبال بسیاری از علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفت. همچنین پویش کتاب‌قهرمان، که با محوریت این کتاب برگزار شد نیز، مورد استقبال گروه‌های مختلف مردم قرار گرفت؛ تا آنجایی که در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، جشن ۱۰۰هزار نسخه‌ای‌شدن این کتاب برگزار شد.

سرباز کوچک امام‌ره، نوشتة فاطمه دوست‌کامی، خاطرات مهدی طحانیان، آزادة سرافراز دفاع‌مقدس را روایت می‌کند و انتشارات پیام آزادگان آن را چاپ و منتشر کرده است.

 

 

* آ 

رادیو زمانه 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید