طرح اشتغالزایی “تکاک” در بنیاد شهید

۱۳۹۴/۰۲/۰۷

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،امیرعلی نیک بخش: در قالب طرح تکاک هر فرد ایثارگری که دارای ایده و طرح باشد می‌تواند در قالب این طرح و حمایت‌های بنیاد شهید طرح اشتغالزایی خود را اجرایی کرده و اشتغال آفرینی کند.
وی با اشاره به جزییات این طرح بیان کرد: این طرح یک طرح اشتغالزایی است که در آن به فرد کمک می‌شود تا ایده و طرح خود را گام به گام به پیش برده و عملیاتی سازد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خاطرنشان کرد: در طرح تکاک فرد کار آفرین ۵۱ درصد از میزان سرمایه‌گذاری اولیه را خود پرداخت کرده و ۴۹ درصد باقیمانده توسط بخش اقتصادی کوثر پرداخت می‌شود.
وی ابراز کرد: با اجرایی شدن طرح حمایت‌ها تا تولید انبوه ادامه داشته و بعد از ۵ سال ۴۹ درصد مشارکت بخش اقتصادی کوثر از کارآفرینان اجرا کننده طرح دریافت شده و فرد ایثارگر کارآفرین خود مالک ۱۰۰ درصدی مجموعه می‌شود.
نیک بخش تصریح کرد: طرح تکاک در راستای توانمند‌سازی ایثارگران و خانواده‌های شهید انجام می‌شود که اجرایی شدن آن می‌تواند اشتغال خوبی را برای جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران فراهم کند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز جامعه هدف این سازمان برای ایجاد اشتغال این طرح طرحی جدید است که می‌تواند با حمایت‌های خود سبب تولید داخلی و ایجاد ارزش افزوده برای کشور شود.
مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان عنوان کرد: از آغاز اجرای این طرح چندین طرح استانی نیز معرفی شده که سه فقره از این طرح‌ها در دست اقدام است که امیدواریم امسال در استان اجرایی شود.

 

وی یکی از ویژگی‌های این طرح را استفاده از توان خود افراد ایثارگر دانست و گفت: طرح تکاک فرصتی را برای کارآفرینان ایثارگر فراهم می‌کند که با حمایت‌های خوبی که از آن‌ها می شود طرح اشتغالزایی خود را قدم به قدم به پیش برده و وارد عرصه تولید انبوه شوند.
نیک بخش افزود: در طرح تکاک علاوه بر مشارکت در سرمایه‌گذاری که توسط بخش اقتصادی کوثر انجام می شود ایده‌ها و طرح‌ها از حمایت‌های شغلی، فنی و خدمات مشاوره‌ای نیز بهره مند می‌شوند.
وی یکی از ویژگی‌های طرح تکاک را ایجاد اشتغال برای سایر جامعه هدف ایثارگری بیان کرد و گفت: یکی از الزاماتی که در طرح اشتغالزایی تکاک آورده شده است بکار‌گیری بخشی از نیرو‌های کاری از افراد ایثارگر است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای فرد سبب ایجاد اشتغال برای سایر افراد جامعه هدف بنیاد شهید می‌شود.
مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان این آمادگی را دارد تا زمینه ایجاد این فرصت‌های اشتغال را برای جامعه ایثارگری استان فراهم کند تا افراد بیشتری بتوانند در راستای کارآفرینی فعالیت کنند.

 

انتهای پیام/ج

منبع:آزادگان ایران

اضافه کردن دیدگاه جدید