شگرد داعشی‌ها برای فرار از جرف‌ الصخر

۱۳۹۳/۰۸/۰۷

نیروهای عراقی ۶۰ تروریست داعش را که با شگردی عجیب قصد گمراه کردن نیروهای امنیتی را داشتند، دستگیر کردند.

 
به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از العالم، افراد دستگیر شده برای این که شناسایی نشوند با ظاهری آراسته خود را در میان ۴۰۰ خانواده ساکن جرف الصخر جا زده بودند.
این خانواده ها در عملیات اخیر جرف الصخر از دست گروه تروریستی داعش آزاد شده بودند، و نیروهای ارتش عراق آن ها را به اردوگاهی در منطقه الرویعیه منتقل کردند.
یک منبع آگاه در فرماندهی عملیات بابل به شبکه سومریه نیوز گفت: عناصر داعش برای این که شناخته نشوند و بتوانند از دست نیروهای امنیتی فرار کنند، با تراشیدن ریش تغییر چهره داده بودند.
به گفته این منبع، نیروهای عراقی صبح دوشنبه از ۴۰۰ خانواده ای که در جرف الصخر از دست داعش آزاد کرده بودند بازجویی کردند. این بازجویی ها منجر به شناسایی و دستگیری ۶۰ تروریست داعشی شد که در میان این خانواده ها نفوذ کرده بودند.
شایان ذکر است که فرماندهی عملیات بابل صبح دوشنبه اعلام کرد ۴۰۰ خانواده را در جرف الصخر از دست داعش آزاد کرده است. فرماندهی عملیات ضد داعش تاکید کرد که ۷۰ تروریست داعشی را نیز که دارای شناسنامه های دیگر کشورهای عربی بودند، در عملیاتی در شمال استان بابل دستگیر کرده است.

 

نیروهای عراقی، جمعه گذشته منطقه راهبردی جرف الصخر را از دست تروریستهای داعش آزاد کردند.

 

حیدر العبادی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، آزادسازی جرف الصخر را "کلید" آزادی همه مناطق عراق دانست و این عملیات را ضربه مهلکی به داعش توصیف کرد.

 

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید