شهید ابوترابی در دهکده انقلاب + تصاویر

۱۳۹۷/۱۱/۱۴
بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درشهرستان بهشهر صورت گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، نمایشگاه دستاوردهای بسیج  سپاه ناحیه بهشهر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با عنوان دهکده انقلاب با حضور امام جمعه، فرماندهی سپاه ناحیه بهشهر، شهردار ، نماینده موسسه پیام آزادگان در مازندران و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح شد.حضرت حجت الاسلام و المسلمیم حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در آئین افتتاحیه این نمایشگاه افزود: بسیجیان می بایست خود را با علم نوین بروزرسانی کرده و افتخار این نیروی مردمی توسعه تفکر بسیجی درجامعه است.سرهنگ عابدین داغمه چی فرماندهی سپاه بهشهر بسیج را یک نیرو مردمی دانست و افزود: برای مقابله با دشمن باید به سلاح علمی و تفکر بسیجی مسلح باشیم به همین دلیل بسیج بعنوان نیروی قدرتمند دفاع مردمی در منطقه تبدیل به الگو شده است.

آزاده جعفر مزیدها نماینده پیام آزادگان در مازندران در معرفی غرفه آزادگان اظهار داشت:سر آمد  آزادگان دفاع مقدس، سید آزادگان شهید سید علی اکبر ابوترابی بود که با اخلاق و رفتار خود دشمن بعثی را در اسارتگاه به زانو در آورده بود.

نماینده پیام آزادگان در مازندران در تشریح غرفه افزود: علاوه بر تصاویر شهدا  و متوفی آزاده شرق مازندران، صحنه برخورد نماینده صیلب سرخ با حاج آقا ابوترابی بعداز شکنجه توسط افسران و سربازان عراقی  در غرفه برای عموم به نمایش گذاشته شد تا درس گذشت و فداکاری سید آزادگان علاوه بر آزادگان ، به دشمنان نیز اشاره شود.

  

 آزاده مزیدها با بیان خاطره ای برای حضرت حجت الاسلام بابایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و هیات همراه در خلال بازدید از غرفه گفت: روزی صلیب سرخ برای بازدید و سرکشی از اسرای ایرانی به داخل اردوگاهی که ایشان در آن حضور داشتند، می‌رود. همراه صلیب سرخ رئیس اردوگاه‌های اسرای ایرانی که انسانی بسیار خبیث نیز بود حضور داشته است. صلیب سرخ پس از بازدید از اردوگاه و آسایشگاه‌ها،با تعدادی از اسرا صحبت کرده و از آن‌ها سوالاتی مبنی بر اینکه آیا شما را در اینجا اذیت می‌کنند یا نه، پرسیده بود. هر کسی چیزی گفته بود. تا اینکه نمایندگان صلیب سرخ سراغ حاج سیدعلی‌اکبر ابوترابی رفته و از او همین سوال را پرسیده بودند اما ایشان مطلبی که چیزی علیه عراقی‌ها باشد را به زبان نیاورده بود.

 

 

 

 

روز بعد همین رئیس اردوگاه اسرای ایرانی آقای ابوترابی را خواسته و از او پرسیده بود چرا به صلیب سرخ حقیقت را نگفتی؟. حاج‌آقا ابوترابی‌ گفته بود: «من هر چقدر که فکر کردم علیه کشور عراق و مسئولان این کشور شکایت کنم دیدم انصاف نیست اختلاف دو کشور مسلمان را که به صورت مقطعی با هم در حال جنگ هستند به کفار بیان کنم و شکایتم را پیش آن‌ها ببرم.» این مسئول عراقی پس از شنیدن حرف او دست و صورت ایشان را بوسیده و به او گفته بود:هرچه غیر از آزادی می‌خواهی بگو تا برایت آماده کنم. حاج‌آقا ابوترابی نیز از او خواسته بود که اجازه بدهد در اردوگاه‌های مختلف اسرای ایرانی برود و با اسرا صحبت کند. این صحبت برای شورش نبود بلکه در نظر داشت اسرا را به صبر و ایستادگی دعوت کند. مسئول اسرای ایرانی نیز از آن موقع به بعد به بهانه‌های مختلف حاج‌آقا ابوترابی را به اردوگاه‌های مختلف ‌فرستاده بود.

 

 

* آ

اضافه کردن دیدگاه جدید