شهیدی‌که‌ به‌نام‌ آزاده‌ دفن‌شده‌بود

۱۳۹۴/۱۱/۰۶

به یادشهید " ایرج خرم‌جاه"

شهیدی که چهارسال به نام یک آزاده دفن شده بود

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان، شهید"ایرج خرم‌جاه" ۶ بهمن۱۳۵۱ در  استان البرز به دنیا آمد. در محافل انس با قرآن  شرکت می‌کرد به نحوی که در منطقه ساوجبلاغ در زمینه قرائت قرآن موفق به کسب مقام شد.

 

علاقه زیادی به بسیج داشت  در حالی که فقط ۱۴ ساله بود تاریخ تولدش را  به سال ۱۳۴۷ تغییر داد و در نهایت موفق به اعزام شد، در نخستین اعزام در «لشکر۱۰ حضرت سیدالشهدا(ع)»، با عنوان غواصِ گردان «فرات» در جزیره مجنون حضور پیدا کرد.

 

در تاریخ ۲۱/۰۷/۱۳۶۵ به منطقه «شلمچه» اعزام شد و سرانجام دیماه ۱۳۶۵ در عملیات «کربلای ۵» بر اثر تیر مستقیم در  (جزیره ماهی) به شهادت نائل آمد.

 

  پیکر مطهر این شهید حدود شش ماه میهمان معراج الشهدا بود تا برای مأموریتی دیگر راهی همدان شود . ایرج  به خاطر تشابه فراوان با محمد جواد زمردیان به خانواده زمردیان در همدان تحویل داده شد و این شهید به نام زمردیان به مدت ۴ سال در گلزار شهدای همدان آرمیده بود تا محمد جواد از اسارت بازگشت و شهید خانواده زمردیان، گمنام از خانواده خود ماند.

 

فرازی از وصیت نامه "شهید": خداوندا! عنایتی فرما و صبربده به مادران  و پدران معظم شهدا که شیطان نتواند در این  خانواده‌های محترم و در دلهای ایشان نفوذ کند و به این فکر بیفتند که فرزندشان بی‌جهت به جبهه رفته و شهید شده است.   

 

 خدایا! به مادران شهدا صبر بده که چنین فرزندان فداکاری در این جامعه تربیت کرده‌اند و تحویل جامعه داده‌اند تا از کشور عزیزمان پاسداری و حفاظت کنند که این عزیزان با اهدای خون خود دین خود را به اسلام ادا کرده‌اند.

 

انتهای پیام/ک

منبع: فاش نیوز

 

اضافه کردن دیدگاه جدید