شهدای دفاع مقدس از قیام امام حسین(ع) درس گرفتند

۱۳۹۶/۰۶/۳۰
مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران

 

مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران اظهار داشت: شهدای دفاع مقدس از قیام امام حسین(ع) درس گرفتند و در هشت سال و از همان آغاز انقلاب تا امروز اوراق ارزنده ای را در این برهه از تاریخ رقم زدند.

 

 نادر نصیری در کارگاه «پیام آوران ایثار» ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اگر هر فردی بخواهد در مسیر الهی قرار بگیرد باید ابعاد شخصیتی امام حسین(ع) را سرمشق خود در تمام جوانب زندگی قرار دهد.

وی عنوان کرد: معمار کبیر انقلاب، راه حل همه مسائل را دراحیای تفکر محرم و عاشورا می دانست و بر پایه همین فرهنگ ناب نیز به پشتوانه مردم و تعالیم دینی انقلاب را به پیروزی رساند.

وی با اشاره به اثرگذاری واقعه کربلا اظهار داشت: شهدای دفاع مقدس از قیام امام حسین(ع) درس گرفتند و در هشت سال و از همان آغاز انقلاب تا امروز اوراق ارزنده ای را در این برهه از تاریخ رقم زدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران شهدا را سرمایه داران ممتاز این زمان خواند و تصریح کرد: هر خدمت و کاری حتی در بالاترین حد توانمان هم انجام دهیم، همچنان بدهکار شهدا هستیم زیرا شهدا با نثار جان خود فرهنگ عاشورا را در این دوران قوت بخشیدند به نوعی که امروز این فرهنگ در سراسر جهان برای آزادی خواهان یک سرمشق است.

نصیری در ادامه بیان کرد: فرهنگ عاشورا الگوسازی والگو دهی در همه زمان ها و مکان ها و در همه ابعاد و جوانب مختلف اخلاقی عرفانی، اجتماعی، مدیریتی، سیاسی و... را در خود دارد که با نگاه به این مهم، سرنوشتی روشن را می توان برای حال و آینده رقم زد.

وی افزود: عاشورا، درس درست زیستن، رسیدن به حیات معنوی، کسب مقامات عالی عرفانی و اصلاح امور جوامع و...را به همگان آموخت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فرهنگ عاشورا اشاره و خاطر نشان کرد: نقش الگو در جهت دهی و سمت و سو دادن به زندگی انسان ها همواره مورد توجه است زیرا الگو تاثیر عمیقی در رفتار و کردار افراد و حتی جوامع دارد. از این رو فرهنگ عاشورا در طول تاريخ همواره برای جامعه اسلامی و مؤمنين الهام بخش بوده و به تعبير دیگر  حرارتی در دل های مؤمنين ايجاد كرده كه هرگز به سردی نمی گرايد.

 

 

* ا 

ایثار 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید