شرایط دریافت وام ازدواج ۸۰ میلیونی

۱۳۹۶/۰۳/۲۳

برخی بانک‌های قرض‌الحسنه به منظور تسهیل امر تشکیل خانواده جوانان ،برای افزایش سقف وام ازدواج اقداماتی انجام داده‌اند از جمله آن وام ازدواج ۸۰ میلیونی بانک قرض الحسنه مهر ایران است که دریافت آن شرایطی دارد.

 

طبق مصوبه مجلس، میزان وام ازدواج  از محل منابع قرض‌الحسنه بانک ها با  کارمزد چهار درصد در سال جاری نیز همچون سال قبل ۱۰ میلیون تومان تعیین شده که بیشتر شعب بانک ها نسبت به پرداخت آن اقدام می نمایند اما در کنار این تسهیلات که به گفته اکثر متقاضیان کفاف هزینه های ازدواج و تشکیل خانواده را نمی دهد ، طرح پرداخت تسهیلات ازدواج تا سقف ۸۰ میلیون تومان نیز برای زوجین فراهم شده است .

 
بر این اساس برخی بانک‌های قرض‌الحسنه برای افزایش سقف وام ازدواج اقداماتی انجام داده‌اندو نمونه آن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است که از اواخر سال گذشته  به منظور تسهیل شرایط ازدواج  اقدام به پرداخت وام ۴۵ تا ۸۰۰ میلیونی  در قالب طرح پیوند مهر ایران نموده است .
 
لازم به ذکر است شرایط دریافت وام ازدواج ۸۰ میلیونی به ۲ روش می باشد و خانواده ها بسته به شرایط اقتصادی خود امکان دریافت وام ازدواج تا سقف ۸۰ میلیون تومان را برای فرزندانشان دارند در واقع متقاضی می‌تواند پس از طی دوره‌ای از ایجاد پس‌انداز و تمرکز گردش مالی خود از دو طریق برای دریافت تسهیلات استفاده کند.
 
تعریف طرح پرداخت وام ازدواج ۸۰ میلیونی
 
بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تسهیل امر ازدواج جوانان، اقدام به ارائه طرح پيوند مهر ايران نموده است. در اين طرح متقاضيان می توانند، با مراجعه به شعب بانک و يا از طريق پرتال بانک به آدرس www.QMB.Irr ضمن افتتاح حساب و انجام فعاليت های بانكی خود، علاوه بر اجر اخروی از تسهيلات قرض‌الحسنه با كارمزد ۴ درصد بهره‌مند گردند؛جامعه هدف این طرح هم افراد در شرف ازدواج هستند و هم افرادی که و یا فعلاً در سن ازدواج نیستند ولی بواسطه آينده نگری خود و يا والدينشان به تأمين آتيه خود مي انديشند. 
 
شایان ذکر است تسهیلات پرداختی در قالب طرح پیوند مهر ايران هيچگونه منافاتی با تسهيلات ازدواج پرداختی در ساير بانکها نداشته و متقاضيان می توانند از وام ازدواج ۸۰ میلیونی در کنار تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی به صورت همزمان استفاده نمايند.
 
بر اساس این گزارش در این طرح خانواده ها می توانند هر برنامه پس انداز قرض الحسنه ای مطابق توان مالی خود طراحی کنند همچنین با انتقال گردش مالی روزمره و ایجاد جریان پولی و رسوب منابع در بانک ، به امتیاز تسهیلات قرض الحسنه نیز دست یابند.
 
لازم به ذکر است با توجه به قرض الحسنه بودن حساب پس انداز وام ازدواج ۸۰ میلیونی، برای دوره‌هایی که پول به طور ماهانه واریز می شود، سودی به صاحب حساب به عنوان سود سپرده تعلق نمی گیرد.
 
 
تسهیلات ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومانی برای افراد در شرف ازدواج
 
بر اساس این گزارش در روش نخست طرح پیوند ایران، افرادی که در سن ازدواج و یا نزدیک به ازدواج قرار دارند می توانند در مدت یک تا سه سال در بانک گردش حساب داشته باشند که بر اساس رسوب حساب، حداقل امتیازی به آنها تعلق می گیرد و تسهیلات ازدواج ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد دریافت می کنند.
 
ساير شرايط طرح يکم پيوند مهر ايران
 
مدت زمان لازم جهت تکمیل موجودی حداقل ۱ سال و حداکثر ۳ سال
 
مجموع تسهیلات پرداختی۴۰۰ میلیون ريال
 
دوره باز پرداخت تسهیلات ۳ سال (۳۶ ماه)
 
پرداخت تسهیلات معادل ۱۲۶% میانگین سالیانه موجودی حساب 
 
قابل انتقال به اقوام درجه یک
 
*ج/باشگاه خبرنگاران

اضافه کردن دیدگاه جدید