سخنرانی آزاده مهندس اوحدی رییس سازمان حج وزیارت در بهشهر

۱۳۹۵/۰۷/۱۰

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، آزاده مهندس اوحدی رییس سازمان حج و زیارت  در سخنرانی خود در یادواره شهدای محله زیروان بهشهر گفت: همه شهدای دفاع مقدس، شهدای آزاده و شهدای مدافع حرم، به دعوت سیدالشهدا امام حسین(ع) در دفاع ازارزشها لبیک گفته اند. اوحدی با یاد آوری این حقیقت قرآنی که شهدا عندربهم یرزقون اند، تاکید کرد : شهدا به ما نیاز ندارند، بلکه این ماییم که به آنها نیاز داریم و به همین دلیل مراسم بزرگداشت آنان اهمیت دارد. اوحدی در تبیین این حقیقت ، به سخنان اخیر مقام معظم رهبری با این مضمون اشاره کرد: "این مشعل های فروزان شهدا همچنان نورافشانی می کند و دل های بیدار از این ذخیره برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی بهره می گیرند."

مهندس سعید اوحدی در نوزدهمین یادواره شهدای محله زیروان شهرستان بهشهر  با اشاره به آیه شریفه  ۱۶۹ آل عمران (وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقون) حضور همه مردم در مراسم ها ویادواره های شهدا را موهبتی الهی عنوان کرد  و ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهدا را مشعل وچراغ راه مردم دنیا دانست.

مهندس اوحدی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم واینکه حضرت امام حسین (ع) چراغ هدایت وکشتی نجات ما انسانهاست، با اشاره به رسالت حضرت زینب (س) در واقعه کربلا به اهمیت بصیرت دینی وشناخت اشاره و راه فلاح ورستگاری انسانها  را درشناخت وبصیرت دینی دانست.

رئیس سازمان حج با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در هفته دفاع مقدس در خصوص مقام شهدا گفت: امیدواریم همانطور که مقام معظم رهبری در پیامشان به مناسبت هفته دفاع مقدس فرمودند « این مشعل های فروزان، زمینه و بستر مناسبی برای بهره گیری معنوی در جهت رسیدن به تمدن نوین اسلامی باشند» که این بسیار جمله پرمغز و بلندی است که ایشان برای درس گرفتن از شهدای عزیزمان بیان کردند تا بتوانیم سبک زندگیمان را متناسب با آنان تنظیم کنیم.

وی در ادامه با اشاره به فاجعه منا بیان کرد:  اداره شورایی حج توسط کشورهای مسلمان با توجه به  بی کفایتی آل سعود مطالبه ای است که مقام معظم رهبری از دنیا داشتند و به این معنا است که اینها کفایت لازم برای اجرای حج را ندارند و کشور های اسلامی باید در سازمان دهی حج مشارکت داشته باشند.

مهندس اوحدی افزود: اوج شکوه برنامه های ما طبق خواست عمومی خانواده های معظم شهدا دیدار با مقام معظم رهبری بود که این دیدار در یک فضای بسیار معنوی برگزار شد و صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر شجره خبیثه ملعونه گفتمانی جدید ایجاد کرد که لازم است فرهیختگان، دانشگاهیان و حوزوی ها روی مبانی این گفتمان در دنیا روشن گری کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت:‌ متاسفانه حکام سعودی با روش سیاسی نه تنها جمهوری اسلامی و زائران ایران را صد عن سبیل الله کردند بلکه شاهد رفتار نادرست و مشابه آنان با مردم کشور های یمن، سوریه و بخشی از مردم عراق هستیم.

نوزدهمین یادواره ۲۴ شهید محله زیروان  شهرستان بهشهر در آستانه فرا رسیدن ایام محرم در کنار گلزار شهدای این محله و مسجد جامع زیروان برگزار گردید.
دوتن از شهدای این محله از شهدای آزاده هستند.
شهید آزاده علی اصغر بابایی که در علمیات کربلا ۴ با تنی مجروح  به اسارت گرفته  شده بود بعداز دوماه  در اسفندماه ۶۵ به شهادت رسید و پیکرپاکش در مرداد۸۱ همراه با ۵۷۰ شهید آزاده به وطن برگشت و در کنار شهدای زیروان آرام گرفت.
شهید آزاده مهندس عباسعلی مظلومی دومین شهید محله زیروان بهشهر است که در ۲۲ اسفند ۶۴ در عملیات والفجر ۸  بعداز مجروح شدن از ناحیه پا و گوش اسیر شد. آزاده شهید مظلومی بعداز انتقال به بیمارستان بصره و سپس به اردوگاه ۱۰ رمادی در تاریخ ۲ شهریور ۶۹ آزاد شد. این شهید عزیز به علت مشکلات روده ای بعداز ۱۱ ماه کما در تیرماه ۸۲ دعوت خداوند را لبیک گفت و در کنار دیگر شهدای محله زیروان شهرستان بهشهرآرام گرفت. در برگزاری یادواره شهدای این محله، آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه پیام آزادگان در استان مازندران اهتمام ویژه ای داشت.

اضافه کردن دیدگاه جدید