رییس جمهوری در دیدار با ایثارگران سمنان

۱۳۹۵/۰۲/۰۱
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با بهای سنگینی به دست ما رسیده و برای حفظ و تقویت آن باید فداکاری کرد، اظهار داشت: خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان با نورانیت خود راه را به ما نشان می‌دهند و همه باید برای تقدیر از این عزیزان تلاش کنند.
 
 
 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر روز سه شنبه ۳۱ فروردین در دیدار با علما، ایثارگران و نخبگان استان سمنان در سالن هلال احمر با تأکید بر اینکه امروز باید اهداف بلندمدت انقلاب اسلامی را مدنظر داشته باشیم، خاطرنشان کرد: دشمنان در طول دوران پس از انقلاب مشکلات زیادی برای همه به وجود آوردند که توانسته‌ایم از هر یک از آنها با موفقیت و سربلندی بیرون آییم و اگر فداکاری و ایثارگری شهیدان و ایثارگران در دوران انقلاب و دفاع مقدس نبود، نمی‌توانستیم به این موفقیت‌ها رسیده و کشور را حفظ کنیم.
 

دکتر روحانی با اشاره به اینکه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان با نورانیت خود راه را به ما نشان می‌دهند، ادامه داد: همه باید برای تقدیر از این عزیزان تلاش کنند.

رییس جمهوری ابراز داشت: هنوز اثرهای جنگ باقیمانده است و در حالی که خانواده شهیدان و فرزندان آن‌ها داغ در دل خود دارند و به خاطر اسلام تحمل کرده‌اند و جانبازان نیز به ما حرارت می‌دهند در ۲۸ سال گذشته هنوز از نظر حقوقی با عراق در حال آتش‌بس هستیم ولی چون زمان گذشته و عراق همسایه ما است و با دولت عراق روابط نزدیکی داریم بعد از سال‌ها مسائل جنگ از نظر سیاسی و حقوقی هنوز تمام نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست بر ضرورت تلاش همگانی برای رونق و آبادانی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» رویکردی داهیانه و منطبق بر نیازها و ضرورت زمان است و باید با جدیت همه بخش‌ها برای تحقق آن تلاش کنند.

دکتر روحانی با بیان اینکه «پیروزی بزرگ برجام نتیجه هدایت رهبری و حمایت مردم بود و باید از فرصت برجام برای آبادانی سریعتر ایران بهره برد»، اظهار داشت: ملت ایران بارها اعلام کرد که قصد ساخت سلاح هسته‌ای را ندارد، اما دشمنان این ملت، به ناروا به ما تهمت زده و این را دروغ پنداشتند، اما با تلاش فرزندان این سرزمین، راستگویی این ملت در برابر جهانیان به اثبات رسید و من به سران بسیاری از کشورهای بزرگ اعلام کردم که شما با تحریم و صدور قطعنامه‌ها اقداماتی ضد حقوق بشر را علیه ملت ایران اعلام کرده‌اید.

دکتر روحانی در عین حال اظهار داشت که برای پیروزی اخلاق همه باید کنار هم باشیم و ما طرف خود و بد عهدی‌های او را می‌شناسیم و هوشیار خواهیم بود.

دکتر روحانی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره علما و بزرگان استان سمنان، به بیان درس‌هایی از زندگی امیر مؤمنان حضرت علی (ع) پرداخت و افزود: سراسر زندگی حضرت علی (ع) برای ما درس‌آموز است و کامیابی و سعادت در پیروی از آن حضرت خواهد بود و ما مفتخریم که زندگی، انقلاب و کشور ما مدیون این پیروی است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه امیر مؤمنان پس از رحلت پیامبر (ص) برای رسیدن به هدفی والا و مهم که همانا حفظ اساس اسلام بود، صبر و سکوت اختیار کرد، اظهار داشت: حضرت علی (ع) در آن دوران از بسیاری از اهداف دست دوم و سوم گذشت و سکوت کرد که اگر صبر و سکوت آن دوران نبود، امروز اثری از اسلام و بقایش در جهان نبود و این درس بزرگی برای همه ما است.

دکتر روحانی، نامگذاری سال ۹۴ به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت را اقدامی داهیانه از سوی رهبر معظم انقلاب دانست و با اشاره به نام گذاری سال ۹۵ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: ما نیازمند اجرای کامل اقتصاد مقاومتی در کشور برای رونق تولید هستیم و دولت در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی ماه‌هاست در حال برنامه‌ریزی و تهیه برنامه‌ای جامع است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود نیز با بیان اینکه استان سمنان جایگاه خاص و ویژه در کشور دارد، گفت: همواره در این استان نوجوانان، جوانان، بانوان و همه سختکوشان در راه دین، ایمان، امنیت کشور، اخلاق و سربلندی این مرز و بوم تلاش و کوشش کرده‌اند.

 

*ک/ ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید