رونمایی از کتاب «اسماعیل در آتش مجنون» خاطرات آزاده سرافراز اسماعیل صولت دار

۱۳۹۶/۰۷/۲۶

محمد نصیر زاده  مسئول کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد ظهر سه شنبه در آیین رونمایی از کتاب اسماعیل در آتش مجنون گفت: جمع آوری اطلاعات جامعه هدف با راه اندازی سرور مرکزی با قابلیت قریب به ۴۴ ترابایت محقق شده است.

نصیر زاده افزود: در حوزه آلبوم شهدا سعی شد از طریق  دستگاه های مختلف اسناد را جمع آوری کرد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: سرور مرکزی با ۳۲ ترابایت ظرفیت و قابلیت افزایش ۱۲ ترابایتی در راستای تحقق جمع آوری آثار و اطلاعات جامعه هدف  فعالیت می کند.

وی قابلیت آپدیت در  هر هفته را از مزایای این سرور دانست و خاطرنشان کرد: همچنین نمایه سازی مناسب در این حوزه انجام شده  است و آلبوم هایی نیز تهیه و در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: به دستگاه های متولی نیز یک نسخه داده خواهد شد و  همچنین در نرم افزار نمایه سازی مناسبی شده است.

وی افزود: لازم است که اطلاع رسانی  مناسب از طریق رسانه ها  انجام شود و جامعه هدف با مراجعه به کنگره در جهت تکمیل اطلاعات، ما را همیاری کنند.

مسئول کنگره شهدای استان تصریح کرد: در راستای این کار بزرگ و برای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  همکاری همه متولیان ضروری است.

نصیرزاده گفت: کتاب اسماعیل در آتش مجنون با تلاش های انجام گرفته رونمایی شده است و باید چنین ظرفیت هایی به نسل آینده منتقل شود.

وی افزود: با هم افزایی و هماهنگی می توان خاطرات جنگ را به نسل جدید منتقل کرد.

نصیر زاده عنوان کرد: با نشر  چنین آثاری و با گردآوری مناسب می توان به انتقال فرهنگ شهادت، جبهه و جنگ به نسل های مختلف کمکـ کرد.

 نصیر زاده ابراز داشت: همچنین حوزه هنری استان در ابعاد مختلف ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس همکاری های مناسبی داشته است.

 در این آیین علاوه بر رونمایی از کتاب "اسماعیل در آتش مجنون" از نماهنگ همسنگری که با همکاری حوزه هنری استان و گروه تلوزیونی سپاه فتح ساخته شده است، رونمایی شد.

 

*ج/مهر

 

اضافه کردن دیدگاه جدید