رضایت ۸۲ درصدی ایثارگران از اجرای طرح سپاس

۱۳۹۵/۱۰/۲۰

سردار محسن انصاری در نهمین جلسه شورای راهبری طرح سپاس و چهل و سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری معتمدین معین گفت: «معتمدین معین» یکی از طرح‌های تحولی و اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران است که پس از یک دهه اجرا و با وجود برخی مشکلات، به دلیل برخورداری از زیربنای خوب و اصولی نتایج اثربخش و مطلوبی داشته است.
وی بر لزوم انجام آسیب‌شناسی «معتمدین معین» پس از گذشت یک دهه از فعالیت آن تأکید کرد و گفت: بر اساس آمارهای موجود شبکه معتمدین معین دارای ۱۶ هزار و ۱۳۰ عضو است که ۶۸ درصد این شبکه کاملاً فعال و ۳۲ درصد نیمه فعال هستند و با توجه به این آمار باید اقدامات آسیب‌شناسی برای فعال کردن این عده نیز صورت گیرد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران شبکه معتمدین معین را ظرفیت بسیار خوبی برای شناخت وضعیت خدمات رسانی به ایثارگران در استان‌ها دانست و گفت: خوشبختانه شبکه معتمدین معین عملکرد بسیار خوبی دارد و در سفرهای استانی از نظرات و موارد مطرح‌شده توسط اعضای این شبکه استفاده می‌کنیم.
دکتر انصاری افزود: والدین معظم شهدا بخش مهمی از شبکه معتمدین معین را تشکیل می‌دهند که باید از ظرفیت و جایگاه این عزیزان به خوبی استفاده کرد. همچنین بحث آموزش اعضای معتمدین معین موضوع مهمی است که باید همچون سال های گذشته به مرحله اجرا درآید.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر اهمیت اجرای طرح سپاس گفت: پس از شروع الکترونیکی شدن ساختار اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران که منجر به کاهش یا حذف بخش‌هایی از مراجعات فیزیکی شده است، همواره تأکید بر این بوده که ارتباط معنوی با ایثارگران به شکل فیزیکی و رو در رو ادامه داشته باشد و ابزار این ارتباط طرح سپاس و شبکه‌های اجتماعی است.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بر اساس نظرسنجی انجام‌شده در طرح سپاس، در بیش از ۵۸ هزار پیامک ارسال‌شده برای این نظرسنجی، ۸۲ درصد ایثارگران اجرای این طرح را مثبت ارزیابی کردند که رقم بسیار مطلوبی است، اما باید برای ۱۸ درصد باقی‌مانده نیز آسیب‌شناسی انجام شود تا این میزان از عدم رضایت نیز شناسایی و برطرف شود.
سردار انصاری در پایان گفت: در زمینه اجرای طرح سپاس جریان سازی خوبی انجام شده است، اما ضروری است که این جریان سازی بیشتر انجام شود تا دستگاه‌های اجرایی فارغ از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران، به صورت مجزا نیز به اجرای این طرح بپردازند. همچنین لازم است تناسب دیدارهای طرح سپاس برای گروه‌های مختلف ایثارگری انجام شود و ۴۰۰ هزار دیدار با ایثارگران در طول سال و نتایج آن را باید در سیستم سجایا ثبت کرد.
منبع:ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید